
Francia és norvég lépéselőny, argentin–osztrák rangadó és női játékvezetői mérföldkő
Franciaország és Norvégia a csoportelsőség felé
Az I-csoport első fordulójában Franciaország és Norvégia egyaránt magabiztos győzelemmel rajtolt, így jó esély mutatkozik arra, hogy a két európai válogatott pénteki egymás elleni összecsapása döntsön a csoportelsőségről.
A franciák Szenegál ellen 3–1-re nyertek, míg a norvégok 4–1-re múlták felül Irakot. A világbajnoki ezüstérmes franciák különösen jó formában érkeztek a tornára: az elmúlt egy évben lejátszott tizenkét mérkőzésükből tizenegyet megnyertek.
Irak története első világbajnoki pontjára hajt, de a franciák ellen óriási bravúrra lenne szüksége. A közel-keleti együttes korábbi egyetlen vb-szereplésén, 1986-ban pont nélkül búcsúzott.
Szenegál gondokkal küzd, Norvégia magabiztos
Norvégia és Szenegál New Yorkban csap össze a második fordulóban. A skandinávoknál jó a hangulat a sikeres rajt után, bár a csapatkapitány, Martin Ödegaard teljesítményét néhány kritika érte. A játékost azonban csapattársai és Ståle Solbakken szövetségi kapitány is megvédte.
Szenegál ezzel szemben nehezebb helyzetben készül a találkozóra. A csapatot továbbra is foglalkoztatja az Afrika-kupán elveszített siker és az elmaradt jutalmazás ügye, ami a háttérben feszültséget okoz.
Norvég szurkolói invázió New Yorkban
A norvég drukkerek már a mérkőzés előestéjén birtokba vették New York ikonikus főterét, a Times Square-t. A szurkolók ismét bemutatták a válogatottat kísérő, jellegzetes „evezős” ünneplési rituálét.
A válogatott támogatásához még a norvég parlament képviselői is csatlakoztak, akik ugyanezzel a mozdulatsorral fejezték ki szimpátiájukat a tornát 4–1-es győzelemmel kezdő nemzeti csapat felé.
Argentína és Ausztria csoportrangadóra készül
A J-csoportban a címvédő Argentína és Ausztria is győzelemmel kezdte a tornát, így a ma esti összecsapásuk komoly jelentőséggel bírhat a továbbjutás szempontjából.
Az argentinok Lionel Messi mesterhármasával magabiztosan verték Algériát, míg Ausztria nehezebben, 3–1-re győzte le Jordániát. Az osztrák siker csak a hosszabbításban vált biztossá.
A világranglista élén álló Argentína kiváló formában várja a találkozót: legutóbbi tizenhat mérkőzéséből tizennégyet megnyert.

Fotó: Kozma Péter
Algéria és Jordánia még életben maradna
A csoport másik mérkőzésén a pont nélkül álló Jordánia Algériával találkozik.
A jordánok hat mérkőzés óta nyeretlenek, de a csapat szerint tanultak az első forduló hibáiból, és ezúttal bátrabb támadójátékot szeretnének bemutatni.
Az algériaiakat irányító Vladimir Petković szerint csapata már túl van a legnehezebb feladaton, hiszen megmérkőzött a favorit Argentínával, így a továbbjutás sorsa továbbra is a saját kezükben van.
Női játékvezető kapott kiemelt küldést
A FIFA nyilvánosságra hozta a következő játéknap játékvezetői küldéseit, amelyek között különösen figyelemre méltó a Tunézia–Hollandia mérkőzés kijelölése.
A találkozót a mexikói Katia Garcia vezeti majd, aki ezzel újabb fontos lépést jelent a női játékvezetők szerepvállalásában a férfi világbajnokságokon. Segítői Sandra Ramírez és José Pérez lesznek.
A vb-k történetében az első női játékvezető, aki férfi világbajnoki mérkőzést vezetett, a francia Stéphanie Frappart volt a 2022-es katari tornán.
Program:
Az argentin és az osztrák válogatott magyar idő szerint 19 órától Dallasban mérkőzik meg egymással, Jordánia és Algéria kedden a kora reggeli órákban találkozik, utóbbi mérkőzést 5 órától San Franciscóban rendezik.
A Franciaország-Irak találkozó magyar idő szerint 23 órakor kezdődik, Norvégia és Szenegál már kedden a korai órákban, 2 órától mérkőzik meg egymással.
Forrás: nso.hu, eurosport.hu
Fotó: Médiacentrum Zalaegerszeg
