
Kiállításmegnyitó a református templomban
A felvételeken a Maros, a Nyárád és a Küküllő folyók mentén élő unitárius közösségek templomait örökítették meg. A tárlatot Szakács György marosvásárhelyi unitárius lelkész ajánlotta a résztvevők figyelmébe.
Egy olyan kiállítást igyekeztünk a helyi látogatók számára felállítani, amely egy picit jelképezi a két közösség közti hitkapcsolatot. Itt 21 unitárius közösség templomáról látható fotó, és ezek a képek egyenként is a megmaradást, a hitet és az egymásba vetett bizalmat jelképezik. Hiszen a két közösség csak akkor kapcsolódhat igazán egymáshoz, ha megismerjük egymás értékeit, múltját és történelmét, és ezen keresztül igyekszünk közelebb kerülni egymáshoz
- fogalmazott Szakács György, a Marosvásárhely–Bolyai téri Unitárius Egyházközség lelkésze.
Zalaegerszeg és Marosvásárhely harminc évvel ezelőtt, 1996 októberében kötött testvérvárosi szerződést. Négy évvel később megalakult a Marosvásárhely-Zalaegerszeg Baráti Kör, majd három év múlva létrejött annak zalaegerszegi testvérszervezete. A mostani kiállítás a két közösség több évtizedes együttműködését szimbolizálja.
Számunkra ez lelki feltöltődést és a baráti kapcsolatok megerősítését jelenti. Nagyon sok jó emberrel ismerkedtünk meg az évek során, és más formában is tartjuk a kapcsolatot. Van, amikor magánemberként találkozunk, van, amikor csoportosan, de mindig örömmel várjuk ezeket az alkalmakat
- fejtette ki Dékányné Boros Magdolna, a Zalaegerszeg–Marosvásárhelyi Baráti Társaság egyik alapító tagja.
Szinte közvetlenül a testvérvárosi kapcsolat létrejötte és a szerződés aláírása után alakultak meg ezek a baráti egyesületek. Ahogyan a tiszteletes úr is említette, az összetartozás, a barátság és a közösen megélt találkozások azok, amelyek éltetik ezt a kapcsolatot, és bízunk benne, hogy még hosszú ideig fennmarad
- fűzte hozzá Jeszenszky Zoltán Attila, a Marosvásárhely–Zalaegerszeg Baráti Társaság elnökhelyettese.
A kiállítás augusztus 15-ig vasárnap délelőttönként, illetve a zalaegerszeg@reformatus.hu címen előre egyeztetett időpontokban látogatható. A gyűjtemény a nyár végén a zalaegerszegi egyesület közreműködésével jut vissza Erdélybe.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg
