
Elkezdődött a nemzetközi művésztelep Zalaszentgyörgyön
A megjelenteket a művésztelep fővédnöke és annak alapítója köszöntötte. Ezt követően Besenczi Árpád egyszemélyes előadását láthatta a közönség: A helység kalapácsa című színművet adta elő. Ebben az évben 18 festőt hívtak meg. A tábor utolsó napján mutatják be a képeket, addig az alkotómunka folyamata szabadon megtekinthető. A program két helyszínen, Zalaszentgyörgyön, valamint Zalalövőn zajlik. A találkozó célja változatlan, stílusbeli megkötés nincs.
Itt mikor összeválogatom a művészeket, úgy hívok művészeket, hogy legyen a hiperrealizmustól a szürrealizmusig. Hogyha bejön egy néző, akkor legalább egy kép előtt álljon meg, és egy ilyen vegyes kavalkád lesz művész szóval, mert azt szeretnénk, hogy a kistelepüléseken is a nézők találkozzanak különböző irányzatokkal, különböző technikákkal, és pár percet álljanak meg a képek előtt, a képek biztos mesélni fognak
- fogalmazott Buday Mihály festőművész.
Ezúttal annak az öt elhunyt alkotónak is emléket állítottak, akik a korábbi években részt vettek a közösség munkájában. A tárlat az „Akik a lelkünkben élnek” címet kapta.
Így akarunk tisztelegni az emlékük előtt, hogy egy kiállítást rendeztünk, ahol a mai műsor végén lesz egy tárlatvezetés és minden művészről meg fogunk emlékezni. Egy kicsit elbeszélgetünk, egy kicsit sztorizunk róluk, mert mindenkiről vannak olyan élmények, hogy érdemes meghallgatni és továbbadni a nézőknek
- fűzte hozzá az alapító.
A tervek szerint pályázati forrásból egy kiadványt is készítenek az elmúlt évtizedekről. Az itt készülő festményeket július 4-én mutatják be Zalalövőn.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg
