
Látogatóban a Buday Nemzetközi Művésztelepen
A település határában évek óta egy félbevágott mészkőtömb áll. Vanyúr István szobrászművész ebből az anyagból készíti el az „Emese álma” című domborművet. A festők eközben a ház udvarán dolgoznak. Idén először a gyermekrajzpályázat győztesei is bekapcsolódhattak a munkába.
Itt jól telnek a napok, egyre izgalmasabb kalandokba keveredek. Nagyon kedvesek, meg hát, van, amikor valamelyik fütyül. Ő egy dalospacsirta
– mondta Bachta Panna Julianna.
Balogh Eszter csaknem harminc éve foglalkozik üvegfestészettel és ólmozott üvegablakokkal. A táborban azonban csendéleteket fest.
Az üvegművészet egy nagyon szigorú szabálykövetés. Nagyon magas technikai tudást igényel, és a vállalkozásom huszadik éve táján voltak olyan érzéseim, hogy egy kicsit megrekedtem, és valaminek lazítania kellett rajtam. Ebben viszont a festészet nagyon sokat segített, úgyhogy a kettő, azt gondolom, jól kiegészíti egymást
– erről már Balogh Eszter üvegfestő és ólmozott üvegablak-készítő beszélt.
Én sem szeretem, ha elmegyek egy művésztelepre, és meghatározzák, hogy mit kell festeni. Itt szabadon lehet témát és technikát választani. Amit az ember a szívéből és a lelkéből alkot, az biztosan jó lesz. A zalai dombok és maga a Zala is hatással van a művészekre. A tájképfestőknek ez különösen nagy élmény, de azok is beépítik a látottakat az alkotásaikba, akik nem tájképeket készítenek. A színek, a fények mind megjelennek a műveken, ettől lesz egy kicsit zalai hangulatú az alkotás
– hangsúlyozta Buday Mihály festőművész, a Buday Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke.
Az itt készült alkotások közül minden művész két-két festményt az alapítványnak adományoz. A válogatásból július 4-én, a város napján Zalalövőn nyílik kiállítás. A kollekciót július 19-én, az Egerszeg Búcsúban, a Pajta Galériában is bemutatják.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg

