2024.04.24., szerda - György napja
Az ötödik mérkőzés dönt a bronzérem sorsáról

2023. május 26., 21:14
A férfi kosárlabda-bajnokság bronzcsatájának negyedik összecsapását Körmenden rendezték. Az első félidőben nagy előnyt adott a ZTE KK a Körmendnek, ami kitartott a mérkőzés végéig, így következhet a mindent eldöntő ötödik összecsapás.

Egis Körmend- Zalakerámia ZTE KK 104-89 (31-14, 28-24, 22-26, 22-25)

Körmend, Jv: Cziffra, Goda, Ádám.

Egis Körmend: Chambes 20/6, Mitchell 33/24, Ferencz 5/3, Adams 6/3, Omenaka 13, csere: Kiss 8/6, Herczeg, Balogh, Takács, Cakarun 12, Durázi, Edwards 7/3. edző: Kocsis Tamás

Zalakerámia ZTE KK: Trice 8/3, O’Reilly 14/3, Polster, Smith 11, Ostojic 21. csere: Rakicevic 14/6, Keller 9/3, Németh 4, Szalay, Zsiros 8/6. edző: Sebastjan Krasovec

Az előző körmendi összecsapáshoz hasonlóan nagyon rosszul kezdett a ZTE. Mitchell vezérletével pillanatok alatt tíz pontra nőtt a hazai előny (14-4). Adams hármasánál időt kértek a zalaiak, majd Ostojic pontjaival csökkentettek a hátrányunkon (23-11). A negyed vége a Körmendé volt, akik magabiztosan vezettek az első tíz percet követően (31-14).

A második negyed elején Smith büntetői után Mitchell kapta el a fonalat. Ihletett állapotban játszott, és egymás után szerezte a távolikat (a negyedben szám szerint hatot). Minden sikerült a Körmendnek, és kezdett nagyon kinyílni az olló (54-28). A negyed második felében összekapták magukat a ZTE játékosai, főleg O’Reilly hozta a pontokat. Próbált faragni a hátrányán a vendégcsapat, de így is 21! pontos különbséggel a Körmend vezetett a félidőben (59-38).

A nagyszünet után Keller, majd Zsíros is triplával kezdett. Hazai oldalon Edwards pontjai kellettek, hogy maradjon a húsz pont feletti körmendi előny (66-44). A 24. percben Ostojic, majd Zsíros pontjaival húsz ponton belülre zárkózott a ZTE (70-53). Használt az időkérés a vasiaknak és megint húsz pont körül tartották zalai ellenfelüket. A hajrában sikerült többször is jó figurákat lejátszaniuk a vendégeknek, belőlük pedig könnyű kosarakat szerezniük (79-64). A dudaszó előtt Chambers egy távolival nyugtatta meg övéit (82-64).

A zárónegyednek úgy mentek neki a fiúk, hogy mindent megpróbálnak. A Körmend belehibázott a meccsbe és szép lassan elkezdett fogyni az előnyük. Ostojic és Rakicevic is sokat dolgozott és a 34. percben Rakicevic távolijával 13 pontra zárkózott a ZTE KK (89-76). Hazai időkérés után Mitchell rendezte a sorokat egy hármassal (92-76). A házigazda a 37. percben Chambers büntetőivel elérte a 100 pontot, a vendégek pedig megpróbáltak minél több pontot szerezni és kozmetikázni az eredményt.

A Körmend megérdemelten nyerte meg a negyedik összecsapást és ezzel 2-2-re hozta a párharcot. A végső döntés tehát vasárnapra maradt, amikor 18 órától a Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnokban találkoznak az idei szezonban utoljára a csapatok.

Fotó: Seres Péter