# viharjelzés
Heves zivatarok söpörhetnek végig az országon.
A katasztrófavédelem az idei szezonban is folyamatosan felügyelte a rendszert, az a teljes viharjelzési időszakban biztonságosan működött.
A HungaroMet jelentése szerint zivatarok érkeznek nyolc vármegyére.
Április elseje és október vége között üzemel a viharjelzőrendszer a nagyobb magyarországi tavakon. A katasztrófavédelem a Balatonon, a Velencei-, a Fertő- és a Tisza-tavon működtet viharjelző állomásokat. A viharjelzőrendszer évről évre százezrek kikapcsolódását teszi biztonságosabbá.
Április 1-jén kezdetét vette a viharjelzési szezon. Magyarországon a viharjelzőrendszert a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság működteti, a jelzés kiadásáért pedig az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) Siófoki Viharjelző Obszervatóriuma felel.




