2024.05.16., csütörtök - Mózes, Botond napja
Visszavágott a ZTE KK a Sopronnak

2023. szeptember 23., 08:18
Pénteken a Krasznai Ferenc Emlékmérkőzésen újra összecsapott a Sopron KC és a Zalakerámia ZTE KK. A két együttes egy héttel ezelőtt a Göcsej Kupán szoros mérkőzést játszott, ahol a soproniak örülhettek a végén. Ezúttal is kiélezett csatát vívtak a felek, de most a vége zalai győzelem lett.

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 94-96 (30-17, 17-25, 18-22, 29-32)

Sopron, Novomatic Aréna, Jv: Földesi, Boros, Kulcsár

Sopron KC: Archibald 20/12, Nichols 30/18, Meszlényi 3/3, Da Silva 11/3, Molnár 4, csere: Csendes 3/3, Sitku 5/3, Griffin 12/6, Schöll 6. edző: Bors Miklós

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 29/6, Csátaljay, Green 9/3, Lekunas 14/6, Tóth 13, csere Németh, Keller 14/12, Mishula 12/6, Csuti 5. edző: Lubomir Ruzicka

A zalaegerszegi összecsapáshoz képest a hazaiak kerete változott, hiszen Dayon Griffin személyében, hazánkban is ismert légiós mutatkozott be a Sopron keretében.

A találkozón a hazaiak kezdtek jobban és az első negyedben pontosan játszva 30-17-re vezettek. A második negyedben összekapta magát a ZTE és a játékrészt megnyerve öt pontra zárkózott (47-42).

A nagyszünet után nem engedték ellépni a vendégek a Sopront és folyamatosan ott voltak a hazaiak nyomában. A 29. percben Mischula büntetőivel egyenlített a ZTE (62-62), de az új szerzemény Griffin hármasával a hazaiak mehettek előnnyel a záró negyedbe. Az utolsó játékrész elején egy jó szériával, Nichols hármasaival ellépett a Sopron (80-72). Lekunas és Keller távoli dobásaival visszajött és szorossá tette a végjátékot a ZTE (84-82). Az utolsó két percre ismét ellépett a házigazda, de Mischula, Hicks és Keller hármasaival kiegyenlítettek a vendégek (94-94). Az izgalmas végjátékban Tóth Ádám büntetőivel végül megnyerte a mérkőzést a ZTE KK, visszavágva az egerszegi vereségért.

A találkozón a Sopron jól dobott, főleg távolról, de a ZTE egy percig sem adta fel és többször visszajött a meccsbe és csapatként, egységesen játszva sikerült nyerniük.

Fotó: Jóna István