2024.05.15., szerda - Zsófia, Szonja napja
Kiélezett döntővel zárult a Göcsej Kupa

2023. szeptember 17., 09:50
Az 54. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második napján a helyosztókat rendezték. A harmadik helyért az Egis Körmend magabiztosan nyert a Fürstenfeld ellen. A döntőben a Zalakerámia ZTE KK a Sopron KC ellen játszott.

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok. A ZTE védekezése nem igazán működött, a Sopron könnyedén szerezte pontjait és 33-28-ra megnyerte a negyedet. A nagy rohanás folytatódott a második negyed elején is. A Sopron egy perc alatt 7-0-át rohant és időt kellett kérnie a ZTE vezetőedzőjének, Lubomir Ruzickának (40-28). A ZTE KK játéka szétesett, míg a Sopron gyorsan és pontosan játszott és 18 pontos előnyt harcolt ki magának (49-31). Sem védekezésben, sem támadásban nem tudott megújulni a házigazda, míg a Sopron nagy tempót diktált (60-40).

Koncentráltabban kezdett a nagyszünet után a ZTE és a védekezésük is látványosat javult. Két perc alatt 7-0-át futottak, amire soproni időkérés volt a válasz (60-47). Nem volt elveszett labda, a Sopron pedig nehezen viselte a kemény védekezést. Sikerült a 34. percben tíz ponton belülre visszajönni a házigazdának, de megtorpant a lendületük és a Sopron rendezni tudta a sorait (76-65). A záró negyedben fokozatosan pörgött fel a ZTE játéka és egyre közelített ellenfeléhez. Mishula pontjai kellettek, hogy a 38. percben a ZTE átvegye a vezetést (89-91). Izgalmas végjáték következett ami 94-94-es döntetlennel zárult.

A ráadásban nagy csata folyt a parketten, felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó percre a Sopron fordulhatott előnnyel (100-99). Kétszer is volt lehetősége fordítani a ZTE-nek, de nem sikerült a gyűrűbe találnunk. 4.5 másodperccel a vége előtt Hick nagyon messziről szerzett távolit (101-102). Az utolsó momentum Molnáré volt, aki a dudaszó pillanatában pöcizte a gyűrűbe a labdát, így a Sopron nyerte a Kupát.

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 103-102 hu. (33-28, 27-12, 16-25, 18-29)

Zalaegerszeg, Jv: Kapitány, Farkas, Győrffy

Sopron KC: Archibald 30/3, Nichols 20/6, Meszlényi, Da Silva 13/9, Molnár 18, Archibald, csere: Csendes 6/3, Polster 3/3, Sitku 10/6, Schöll, Fazekas 3/3, edző: Bors Miklós

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 24/9, Csátaljay 8/3, Green 19/9, Lekunas 2, Tóth 18, csere Németh 2, Keller 2, Mishula 25/15, Makkos, Csuti 2. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Da Silva 41’, Tóth Á. 45’.

A torna bronzmérkőzésén:

Egis Körmend BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panthers 106-68 (21-16, 28-13, 25-17, 32-22)

Egis Körmend legjobb dobói: Djogo 26/21, Tolbert 21, Takács 11/9

Füstenfeld legjobb dobói: Dylan 30/3, Hunt 21/3, Nikica 13/9