
Két fiatal játékost igazolt a ZTE FC
A kék-fehérek egyik új szerzeménye a 2009-es születésű Kiss Máté Dénes, aki a Ferencváros akadémiájáról érkezik. A támadó kiemelkedő szezont tudhat maga mögött: az U17-es kiemelt bajnokságban 22 gólt szerzett, összesen pedig 23 mérkőzésen 23 találatig jutott, amivel a korosztály gólkirálya lett.
A fiatal csatár több korosztályos válogatottban is szerepelt már, az U15-ös, U16-os és U17-es nemzeti csapatokban összesen húsz alkalommal lépett pályára. Zalaegerszegen pályafutása első profi szerződését írta alá, amely 3+1 évre szól.
A klub másik új igazolása a 2007-es születésű Rácz István, aki a Debreceni VSC utánpótlásában nevelkedett. A bal lábas belső védő az elmúlt idényben már rendszeresen szerepelt a DVSC második csapatában az NB III-ban, ahol húsz mérkőzésen kapott lehetőséget.
A fiatal hátvéd erősségei közé tartozik a labdabiztos játék, a párharcok megnyerése és a hátulról történő építkezés támogatása. Korábban az U17-es magyar válogatottban is pályára lépett. Rácz István szintén 3+1 éves megállapodást kötött a ZTE FC-vel, és már megkezdte a felkészülést az első csapat keretével.
Fotó: ZTE FC
