2026.06.24., szerda - Iván napja
facebook
Keresés
Bencik Ingatlan
Két fiatal játékost igazolt a ZTE FC
2026. június 24., 08:58 - 0. x 00., 00:00

Két fiatal játékost igazolt a ZTE FC

Szerző: Jóna István
2026. június 24., 08:58
A ZTE FC két utánpótlás-válogatott játékossal erősítette meg keretét. A zalaegerszegi klub bejelentette, hogy szerződtette Kiss Mátét, valamint a debreceni nevelésű védőt, Rácz Istvánt.

A kék-fehérek egyik új szerzeménye a 2009-es születésű Kiss Máté Dénes, aki a Ferencváros akadémiájáról érkezik. A támadó kiemelkedő szezont tudhat maga mögött: az U17-es kiemelt bajnokságban 22 gólt szerzett, összesen pedig 23 mérkőzésen 23 találatig jutott, amivel a korosztály gólkirálya lett.

A fiatal csatár több korosztályos válogatottban is szerepelt már, az U15-ös, U16-os és U17-es nemzeti csapatokban összesen húsz alkalommal lépett pályára. Zalaegerszegen pályafutása első profi szerződését írta alá, amely 3+1 évre szól.

A klub másik új igazolása a 2007-es születésű Rácz István, aki a Debreceni VSC utánpótlásában nevelkedett. A bal lábas belső védő az elmúlt idényben már rendszeresen szerepelt a DVSC második csapatában az NB III-ban, ahol húsz mérkőzésen kapott lehetőséget.

A fiatal hátvéd erősségei közé tartozik a labdabiztos játék, a párharcok megnyerése és a hátulról történő építkezés támogatása. Korábban az U17-es magyar válogatottban is pályára lépett. Rácz István szintén 3+1 éves megállapodást kötött a ZTE FC-vel, és már megkezdte a felkészülést az első csapat keretével

Fotó: ZTE FC