facebook
Keresés
Idegenben győzte le a Haladást a ZTE FC II.

2023. szeptember 26., 10:05
A labdarúgó NB III-ban szomszédvári rangadót hozott a 8. forduló. A ZTE FC II a Haladás VSE vendégeként lépett pályára.

A zalaiak némileg felforgatott csapattal álltak fel, hiszen két meghatározó játékosuk, Dóczi és Bodrogi is sérülés miatt volt kénytelen távol maradni. Bátran kezdett a vendégcsapat és a 7. percben Boros találatával meg is adta az alaphangját a mérkőzésnek. A lendület megmaradt a folytatásban is, ami eredményességgel is párosult. A 23. percben Baloteli, majd a 44. percben Korógyi is betalált (0-3).

A ZTE FC-nek a vezetés tudatában, már csak jól kellett meccselni a második félidőben, amit meg is tett és megérdemelten hozta el Szombathelyről a három pontot. A ZTE FC II. harmadik sikerét könyvelhette el, mellyel a tabella 8. helyére ugrott fel.

Szombathelyi MÁV Haladás VSE–ZTE FC II. 0-3 (0-3)

Szombathely. Jv: Drabon Barnabás

ZTE II.: Sinkó – Deme, Korógyi, Király, Klausz, Boros, Kozári, Mulasics (Györe), Lengyel (Bodrogi), Balabás (Dobos), Baloteli (Molnár). Edző: Koller Zoltán.

Gólszerzők: Boros, Baloteli, Korógyi.

Fotó: Jóna István