2024.05.06., hétfő - Ivett, Frida napja
Ezüstérmet szerzett a ZTE SK fiú junior csapata Komáromban

2023. szeptember 08., 09:30
Szeptember első hétvégéjén Komáromban rendezték a junior korosztályú sportlövők 25-50 méteres Országos Bajnokságát puska és pisztoly fegyvernemben. A versenyzők a 2023. évi egyéni és csapat „Országos Bajnok”-i cím megszerzéséért álltak lőállásba.

A ZTE Sportlövész Klub versenyzői is részt vettek a versenyen, ahol jó eredményeket értek el.

A csapatversenyben a 3x20-as összetett versenyszámban a Varga Botond, Szabó Marcell, Kálmán Bálin összetételű csapat 1689 körrel ezüstérmet szerzett.

A trió tagjai az alapversenyben is szép eredményt lőttek, Varga Botond 564, Szabó Marcell 563, Kálmán Bálint 562-es körrel döntőbe jutottak. Az éremszerzés sajnos nem sikerült, de Bálint 4., Marcell 7. és Botond 8. helyezése is remek eredmény. Ugyanitt Tankovics Tamás első versenyén 539 körrel a 16. helyen zárt.

Lányoknál Benedek Ágnes kiváló 577 körös eredménnyel a 7. Helyen jutott döntőbe, majd nagyon szoros hajszával a pontszerző 4. helyen végzett.

Fotók: ZTE Sportlövész Klub/Facebook