facebook
Keresés
A Körmend nyerte a szomszédvári örökrangadót

2024. január 27., 20:47
Telt ház, remek hangulat mellett hektikus játék jellemezte az örökrangadót. A második félidőben védekezésben sokat hibáztak a hazaiak, ezt pedig kihasználták a vasiak és megnyerték a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK-Egis Körmend 101-110 (29-29, 22-24, 21-27, 29-30)

Zalaegerszeg, 1930 néző, Jv: Nagy, Györfy, dr. Németh

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 19/3, Paige 20/15, Szalay 6/6, Németh 9/3, Ostojic 17. csere: Mishula 13/12, Csátaljay 5/3, Tóth 7, Keller 5/3, Edző: Baki Gergely

Egis Körmend: Basic 14/9, Djogo 16/3, Takács 19/6, Tolbert 21/6, Morgan 19/12, csere: Schmera, Herczeg, Ferencz 21/15, Kiss. Edző: Kocsis Tamás

Szinte egy kezdőre való játékos hiányzott a Körmend csapatában, ugyanis Sylla, Cook, Durázi és Doktor sem állhatott Kocsis Tamás rendelkezésére. A ZTE-ből két fiatal, Csuti és Makkos hiányzott.

Fergeteges hangulatban kezdődött az idei első ZTE-Körmend örökrangadó. A hazaiaknál Paige szórta a távolikat, míg a vasiaknál főleg a palánk közeléből jöttek a pontok. Mindkét együttes nagyon akart és sok hiba csúszott a játékukba. A negyed hajrájában Tolbert kosarával fordított a Körmend, de a ZTE-nek sikerült kiegyenlítenie (29-29). A második negyedet jobb ritmusban kezdték a vendégek és dobáspontosságban is a zalaiak fölé nőttek (36-43). A hazai időkérések sem használtak, a Körmend már tíz ponttal is vezetett (37-47). A hajrában Paige és Keller kosarainak is köszönhetően ledolgozta hátrányát a ZTE és két pontra visszajött a félidőre (51-53).

A nagyszünet után előbb a vendégek, majd a ZTE pillanatai következtek. A nagy rohanásból a hazaiak jöttek ki jobban és sikerült fordítaniuk (61-58). A negyed második felében visszaesett a ZTE addig sem acélos védekezése, a Körmend ezt kihasználva, könnyű kosarakat szerezve szerzett előnyt (72-80). A záró játékrészben sem változott a játék képe, hiszen a ZTE védekezése nem működött. A 33. perc elején triplapárbaj kezdődött, előbb Paige és Ferencz, majd Mishula és Basic volt eredményes, csak a távolság nem csökkent (83-90). A mérkőzés ezen szakaszában minden hiba duplán számít, és a ZTE sokat hibázott, a Körmend pedig élt a lehetőségeivel és tíz ponttal ellépett (86-96). A hajrában szétesett a hazaiak játéka és a Körmend eldöntötte a találkozót.

Szöveg: Jóna István

Fotók: Jóna István