
Kánikulában is fontos a tudatos vízhasználat
A Magyar Víziközmű Szövetség az alábbiakban hívja fel a figyelmet a kánikulai vízfogyasztás mellett a tudatos vízhasználat fontosságára
Az ivóvíz a jövőnk és a mindenkori fejlődésünk alapja. Az ivóvízellátás stratégiailag kiemelt jelentőségű kérdés, hiszen hamarosan a megfelelő minőségű és mennyiségű vízhez való hozzájutás jelenti majd a legkomolyabb problémát az emberiség számára. Megérkezik az évszak első igazi nyári időjárása az előttünk álló hétvégére – így fontos, hogy figyeljünk oda a megfelelő folyadékbevitelre és a tudatos, megfontolt vízhasználatra.
Fontosnak tartják kiemelni: a kánikulai melegben a csapvíz a legjobb szomjoltó!
Magyarország - vízkészleteit tekintve - jó helyzetben van, azonban fontos tény, hogy a víziközmű szolgáltatók munkatársai a nap 24 órájában megfeszítetten azon dolgoznak, hogy a szolgáltatás biztonsága folyamatosan fenntartott legyen. Fontos arra is figyelni a kánikulai vízhasználat során, hogy környezettudatosan és ne pazarló módon bánjuk ezzel a természeti kinccsel, hiszen a klímaváltozás a vízellátásban is érezteti már hatását.
Annak érdekében, hogy az elkövetkező időszakban is folyamatosan rendelkezésre álljon a csapvíz mindenki számára, figyeljünk oda és legyünk tudatosak:
- törekedjünk arra, hogy az ivóvizet felelősen és takarékosan használjuk;
- locsolásra ne csapvizet használjunk! használjuk az otthoni fúrt kutakat, amennyiben hullik csapadék, gyűjtsük össze az esővizet;
- csökkentsük a növényzet locsolására használt ivóvíz mennyiségét és a locsolás gyakoriságát;
- mellőzzük az ivóvízzel történő pormentesítést – az utak, járdák locsolását ezeken a napokon ne csapvízzel oldjuk meg!
Fontos tehát, hogy mindenki lássa meg a maga környezetében a csapvíz értékét, a vízellátás fontosságát és tegyen azért, hogy az a vízkincs, amellyel hazánk rendelkezik, rendelkezésünkre álljon még évtizedek múlva is.
Fotó: illusztráció/AI

A forróság mellett az ország felén zivatarokra, villámlásra és jégesőre is érdemes készülni.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzése alapján rendelte el az intézkedést, amely az év első komoly hőhulláma miatt szükséges. A riasztás kedd éjfélig tart, a hatóságok a bőséges folyadékfogyasztásra hívják fel a figyelmet.
