# Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Május 29-től országos tűzgyújtási tilalom lép életbe – hívta fel a figyelmet csütörtökön közösségi oldalán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A rendelkezés értelmében tilos tüzet gyújtani az erdőkben, a fásításokban, valamint azok kétszáz méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is.
Május második hetében elindult az országos szúnyoggyérítési program.
A katasztrófavédelem honlapján tett közzé összesítést.
A katasztrófavédelem számokkal teletűzdelt posztot tett közzé szerda reggel az előző napról: már az önkéntes tűzoltók is a frontvonalban vannak, hóátfúvások miatt több út zárva, Szeged környékén áramkimaradások vannak, a figyelmeztetés pedig arról szól már, hogy akinek nem muszáj, el se induljon.
Az év utolsó napján országszerte 240 helyszínre riasztották a tűzoltókat. 123 esetben tűz miatt, 117 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő helyzethez. 55 épület égett, 48 esetben a szabadban keletkezett tűz.
Október 25-től véget ér a tilalom, megszűnt a kockázat a katasztrófavédelem szerint.
A HungaroMet előrejelzése szerint jelentős szeles időjárásra van kilátás a következő napokban, a jövő héttől pedig a hőmérséklet is jelentősen visszaeshet. A Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a lakosság figyelmét, hogy ügyeljen értékeire, és fogadja meg a ZVMKI tanácsait!
A tűzoltók az év utolsó napján 162 helyszínen dolgoztak – ebből 86 tűzeset, 76 műszaki mentés volt – és huszonhét sérült ellátásában vettek részt.
December 25-én 106 esetben műszaki mentést igénylő esetekhez és 48 tűzhöz riasztották a tűzoltókat. 27 lakóépületben keletkezett tűz, az egyik áldozatot is követelt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) csütörtökön.
Mozgalmasan telt a december 24-e a tűzoltóknál, országszerte 354 beavatkozásra volt szükség.
Tizenkét vármegye háromszáznegyvenöt településén és Budapest hat kerületében lesz a héten szúnyoggyérítés.
Hétfőn további viharok vonultak át az országon, a hét első napján több mint négyszáz tűzoltói beavatkozásra került sor, a legtöbb Nógrád vármegyében, ahol egy fa alá szorult kutyát is kiszabadítottak a tűzoltók.
A tavaszias időjárás és a kerti munkák megkezdése miatt megemelkedett a szabadtéri tüzek száma, egyre több helyen ég a tarló, a nádas - erre hívta fel a figyelmet az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).
Hétfőn délelőtt 11 órától a lakossági riasztó rendszer (MoLaRi) hangos üzemű (teljes körű) próbájára kerül sor.
29 alkalommal tűz - köztük 22 épülettűz -, 167 alkalommal műszaki mentés miatt riasztották a tűzoltókat - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-vel.




