2024.05.16., csütörtök - Mózes, Botond napja
Serdülő diákolimpiai döntőben szerepeltek a zalaegerszegi judósok

2023. június 15., 07:40
Június 10-én, Mosonmagyaróváron rendezték a serdülők országos diákolimpiai bajnokságát. A versenyen 65 egyesület 236 versenyzője vett részt. A Zalaegerszegi Judo SE 5 versenyzővel képviseltette magát, illetve a Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnáziumot, a Mindszenty József Általános Iskola és Gimnáziumot, a Zalaegerszegi Eötvös József Általános Iskolát és a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolát, a Zalaegerszegi Öveges József Általános Iskolát az diákolimpiai döntőn.

A serdülő válogatott kerettag Volner Panna az Öveges-iskola tanulója 40 kg-ban ezüstérmet nyert.

Verebi Ákos az Eötvös tanulója 73 kg-ban 5. helyezést ért el.

Sőtér Hunor a Zrínyi-gimnázium tanulója 45 kg-ban 5. helyezést ért el.

Nyakas Bálint a Mindszenty, valamint Gyökeres Bertalan az Ady-iskola tanulói ezúttal helyezetlenül végeztek.

A diákolimpia küzdelmeivel párhuzamosan Mosonmagyaróváron rendezték a DELTA Kupa - diák A-B-C korosztályos cselgáncs versenyt,

A Zalaegerszegi Judo SE versenyzői közül a Diák C 33 kg-os versenyben Hencz Magor második lett. A Diák B 35 kg-ban versenyző Bálint Ádám az ötödik helyen végzett.

A Diák A korcsoportban a 45 kg-ban versenyző Hencz Hunor második, Sallai Botond harmadik lett.

60 kg-ban Horváth Márk, a 45 kg-ban Sőtér Sára és az 50 kg-ban versenyző Bános Lili ezüstérmet szerzett.

A versenyzők felkészítését ifj. Nagysolymosi Sándor, Varga Zoltán, Korpos Judith, Márton Tibor, Volner Andrea sportcoach segítette.

Fotók: Zalaegerszegi Judo SE