2024.04.29., hétfő - Péter napja
Nem sikerült nyerni a ZTE KK-nak a Kecskemét ellen

2024. január 12., 21:25
A férfi kosárlabda NB I 16. fordulójában a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen lépett pályára a Zalakerámia ZTE KK.

A vendégek többször is hátrányból álltak fel, de a végjátékban mégis a jobban koncentráló és kevesebbet hibázó hazaiak nyertek.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 93-81 (33-27, 21-19, 19-20, 20-17)

Kecskemét, Jv: Praksch, Kapitány, Lengyel

Kecskemét: Bogues 12/3, Sinik 15/6, Kucsera 5/3, Ivkovic 3/3, Karahodzic 12, csere: Wittmann 9/6, Lukovic 16/6, Dramicanin 21/6, Körmendi, Tóth Bal., Tóth Bar., edző: Stojan Ivkovic

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay 3/3, Hicks 24/9, Paige 11/3, Ostojic 12/3, Tóth Á. 9. csere: Németh 6, Keller 5/3, Mishula 11/3, Csuti, edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Tóth Á. 35’,

A házigazda kezdte jobban a találkozót, majd Ostojic és Hicks pontjaival átvette a vezetést a ZTE (7-11). A negyed felénél jött egy hullámvölgy a vendégek játékában és ezt kihasználva fordított a KTE és hatpontos előnybe került a negyed végén (33-27). Tóth és Hicks kosaraival pillanatok alatt egy pontra feljött a ZTE KK (33-32). Három perc elteltével Kucsera talált a zalai gyűrűbe, majd Németh tette fel pontosan a játékszert és szerzett kosarat Dramicanin mellett (35-34). Átfordulva a negyed felén Hicks újabb hármasával átvette a vezetést a ZTE (35-37). A negyed hátralévő részében megtört a zalaiak lendülete és a nagyszünetre tízpontos előnybe került a Kecskemét (54-44).

A nagyszünet után nem igazán működött a ZTE KK védekezése és támadásban sem hozták az elvárható szintet. A negyed felénél már 65-48-ra vezettek a hazaiak. 69-53-as állásnál jókor jött a zalai időkérés és Hicks büntetőivel, majd Mishula és Keller hármasaival 8-0-át futva zárkóztak a vendégek (69-64). A negyed végére sajnos megint elengedte ellenfelét a vendégcsapat (73-64). A záró negyed elejét megnyomta a vendégcsapat és kezdték eltüntetni a különbséget. A 34. perc elején Paige és Mishula tripláival egy pontra zárkóztak, majd hazai időkérés után Paige középtávolijával 17 pontos hátrányt égettek el (77-78). Két gyors kosárral vette vissza az előnyt a KTE, majd Dramicanin pontjaival távolodtak. A hajrában sokat hibázott a ZTE és közel öt percen keresztül nem tudott pontot szerezni és ez döntőnek bizonyult.

Lubomir Ruzicka:

Gratulálok a Kecskemétnek, jól játszottak. Azt hiszem az első öt percben jól játszottunk, majd aztán érthetetlen okokból rengeteg könnyű kosarat kaptunk. Az első félidőben a védekezésünk nem működött megfelelően. A harmadik negyedben a zónázásunknak köszönhetően sikerült visszajönni a mérkőzésbe, majd aztán megint 4-5 rossz döntés következett, ami megpecsetélte a sorsunkat. A házigazda okosabban tette ezt. A büntetők terén is gyengék voltunk, és egy ilyen rutinos csapat ellen, mint a Kecskemét, ez nem fér bele.

Fotó: hunbasket.hu