2024.04.27., szombat - Zita napja
Nagy csatát nyert meg Körmenden a ZTE KK

2023. október 27., 22:09
A 2023/2024-es kosárlabda-bajnokság első örökrangadóját Körmenden rendezték. Pénteken este csordultig telt szurkolóval a Körmendi Sportcsarnok, ahol csak a vérmes zalaegerszegi szurkolók gondolták, hogy csapatuk nyerni fog.

Egis Körmend-Zalakerámia ZTE KK 84-85 (15-19, 21-25, 23-19, 22-22)

Körmend, Jv: Kapitány, Tőzsér, Frányó

Egis Körmend: Cook 24/12, Morgan 19/12, Takács 4, Tolbert 10, Djogo 11/3, csere: Kiss 3/3, Carter 6, Durázi 4, Ferencz, Doktor 3. edző: Kocsis Tamás

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 21/3, Csátaljay 3, Németh 2, Ostojic 10, Tóth 20, csere: Green 2, Keller 7/3, Csuti, Lekunas 13/6, Mishula 7/3. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Green ’31,

A Körmend jó távoli dobásokkal szerzett előnyt a találkozó elején (9-5). A ZTE a palánk alatt próbálta gyűjtögetni a pontokat, de védekezésben nem voltak elég élesek, így a 7. percben 16-9-re vezetett a Körmend. Jól hajráztak a vendégek és az utolsó percre eltüntették a különbséget és Hicks távolijával átvették a vezetést is (18-19).

A második negyed elején mindkét együttes nehezen találta a ritmust. A sok hiba kevés pontot eredményezett. A 14. perc elején Keller hármasával ragadta magához a vezetést a ZTE (24-27). Fej-fej mellett haladtak a csapatok egy-két extra kosárral fűszerezve. A félidő utolsó percébe kanyarodva Lekunas és Csátaljai kosaraival, öt ponttal megnyerte a félidőt a vendégcsapat (39-44).

A nagyszünet után a Körmend ragadta magához a kezdeményezést és négy perc alatt 17-2-es futással, tíz ponttal ellépett (56-46). Nem esett össze a ZTE, Green és Tóth közelijével és Lekunas triplájával zárkózott (56-53). Hicks is megrázta magát és két duplájával már a zalaiaknál volt az előny. Cook egy távolival egyenlített a negyed végén, majd Keller közelijével vette vissza a vezetést a ZTE (62-63).

A záró negyed elején öt ponttal ellépett a vendégcsapat (64-69). Kapaszkodott a Körmend, de Tóth és Hicks pontjaival tartotta előnyét a ZTE (71-74). A 37. percben elég volt két hiba és a hazaiak fordítottak (76-74). Morgen és Tolbert kosaraival próbált ellépni a Körmend, a zalai kispad technikait is kapott, a büntetőt Cook értékesítette (82-77). A hajrában Hicks és Mishula pontjaival egy pontra zárkózott a Zalaegerszeg, majd körmendi időkérés után elvesztették a hazaiak a labdát, Hicks pedig kihagyhatatlan helyzetbe hozta Németh Ákost és újra a ZTE KK vezetett (82-83). Morgan nem hibázott büntetőt, de 1.5 másodperccel a vége előtt Hicks kihagyott dobását Ostojic tette vissza sikeresen (84-85), amivel a ZTE megnyerte a mérkőzést.

Fotó: Bálizs Zsuzsa