2024.04.29., hétfő - Péter napja
Drámai csatában nyert a ZTE KK

2023. április 13., 09:40
A ZTE KK szempontjából a rájátszás első összecsapása nem várt izgalmakat hozott, hiszen a félidőben még 15 ponttal vezetett a házigazda, majd a Magyar Kupa ezüstérmes Sopron hosszabbításra mentette a mérkőzést. A ráadásban végül, ha nehezen is, de nyert a ZTE és így előnybe került a párharcban.

A ZTE kezdett jobban és O’Reilly ponterős játékénak köszönhetően hamar előnybe került. A vendégek nehezen vették fel a ritmust és nem igazán állt össze a játékuk. A ZTE KK a nyolc ponttal (24-16) megnyert első negyed után sem vett vissza a lendületből és a 16. percben Trice hármasánál már 44-28-ra vezettek. A vendégek időkéréssel próbálták megtörni a ZTE játékát, ami nem igazán sikerült, hiszen a félidőre 15 pontos előnyt szereztek a kék-fehérek (51-36).

A nagyszünet után visszaesett a hazaiak játéka, ezzel párhuzamosan pedig éledezni kezdett a Sopron. A vendégek a 29. percre öt pontra zárkóztak (70-67).

A negyedik játékrész elején a Sopron sorozatban nyolc pontot szerezve utolérte a ZTE-t (75-75). Innentől új meccs kezdődött! Noha a ZTE próbálta eldönteni a mérkőzést, a vendégek nem hagyták magukat és végül döntetlenre hozták a már elveszettnek hitt összecsapást (97-97).

A ráadásban előbb a Sopron került előnybe, majd a ZTE megrázta magát és 109-104-re ellépett. Egy kis kihagyás elég volt, hogy a vendégek két távolival ismét szorossá tegyék a mérkőzést (111-110).

A ráadás végén a mérkőzés legjobbjának O’Reilly-nek a pontos büntetőzése is kellett ahhoz, hogy a ZTE megnyerje a mérkőzést és előnyből várhassa a szombati folytatást.

Sebastjan Krasovec, a zalai csapat vezetőedzője a mérkőzés után értékelt:

„Nagyon jó első félidő után a másodikban sok tiszta dobást engedélyeztünk nekik. Mindkét csapat nagyon jól támadott, ezt mutatja a sok pont. Az ötven százalékos hármas dobásokra nem lehet előre felkészülni. Sokat kell pihennünk a következő meccsig, hiszen sokat kivett a csapatból ez a győzelem. A Sopron megmutatta kvalitását, fel kell készülnünk a szombati meccsre. Gratulálok a fiúknak ehhez a sikerhez.”

A meccs embere Liam O’Reilly is elmondta gondolatait:

„Nagyon büszke vagyok a fiúkra és a szakmai stáb is remekül felkészítette erre a találkozóra az együttest. A második félidőben sok hibával játszottunk, de a siker kulcsa az volt, hogy egy pillanatra sem adtuk fel és ez hozta meg a sikert is. Szurkolóinknak nagy hálával tartozunk, ma is fantasztikusan voltak.”

Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 117-112 (24-16, 27-20, 21-31, 25-30, 20-15)

Zalaegerszeg, 1300 néző, Jv: Mészáros, Győrffy, Makrai

Zalakerámia ZTE KK: Trice 15/9, O’Reilly 34/18, Polster 6/6, Smith 22/3, Ostojic 16/3, csere: Rakicevic 11/3, Keller 11/3, Zsiros 2, Németh, Csuti. edző: Sebastjan Krasovec

Sopron KC: Joseph 27/15, Jones 15/9, Valerio-Bodon 4, Barnett 24/12, Durham 10, csere: Molnár 10, Takács 11/9, White 11/6, Sitku, Supola. edző: Kostas Flevarakis