2024.04.26., péntek - Ervin napja
Döntetlennel búcsúztatta a szezont a kupagyőztes

2023. május 27., 06:44
A hazai szurkolók nagy molinóval köszöntötték a mérkőzés elején a kupagyőztest. Az első félidőben sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok, egy-egy gólt szereztek. A második félidő kevesebb helyzet mellett újabb gólt nem hozott, így maradt a döntetlen állás.

ZTE FC- Paksi FC 1-1 (1-1)

Zalaegerszeg, 2672 néző, Jv: Farkas Ádám

ZTE FC: Gyurján- Lesjak (Huszti), Safranov, Mocsi, Csóka Dá.-Szendrei, Kovács B.-Meschak (Klausz), Németh D. (Szalay), Tajti. edző: Boér Gábor

Paksi FC: Simon- Szabó, Kinyik, Szélpál (Vas)- Böle (Sajbán), Papp, Gyurkits (Balogh), Windecker, Osváth-Skribek (Böde), Hahn. Edző: Bognár György

Gólszerzők: Meschak 13’, ill: Bőle 3’

Kiállítva: Kovács B. 70’

Paksi rohammal kezdődött a találkozó, melynek végén a 3. percben Böle lőtte ki a bal alsó sarkot Windecker remek átadásából (0-1). Éledezett a ZTE, és a 13. percben Meschak közelről egyenlített (1-1). Megélénkült a mérkőzés, mindkét csapat bátran próbálkozott. Az első húsz percben a Paks volt közelebb az újabb gól megszerzéséhez, de nem sikerült a szezonban először védő Gyurján Márton kapuját újból bevenniük. A félidő második felében a hazaiak támadtak többet és nem sok híja volt, hogy előnnyel menjenek szünetre. A 39. percben Németh a kapu torkából, nagy helyzetben emelt fölé. A 41. percben Bedi bal alsó felé tartó lövése ment kicsivel mellé.

Hazai helyzettel kezdődött a második félidő, Tajti beadását Safranov fejelte a kapu mellé. A mérkőzés irama némileg visszaesett, ez főleg a helyzetek elmaradásában mutatkozott meg. Az edzők cserékkel próbáltak új lendületet adni csapatuknak, de az áttörés váratott magára. A 70. percben emberhátrányba kerül a ZTE, Kovács Barnabást második sárga lapja után kiállította a játékvezető. A szabadrúgásból Gyurkits a bal felső lécet találta telibe. Paprikás lett a hangulat a pályán, egy-két vitatott ítélet után sárga lapokkal próbált rendet tenni Farkas játékvezető. A 83. percben nagy hazai helyzet maradt kihasználatlanul: Egy remek indítás után Mocsi verekedte be magát a tizenhatoson belülre, és a vendégvédők szorításában - a kimozduló kapus mellett - a kapu mellé emelt. A négyperces ráadás végén ismét Mocsi került helyzetbe, de pördítése Simon kapusban elakadt.

A találkozó összképét nézve a döntetlen igazságosnak mondható. Következik a pihenés és csapatépítés időszaka, majd nyáron, hosszú idő után a nemzetközi kupaporondon is bemutatkozhat a ZTE FC.

Fotók: Jóna István