facebook
Keresés
Tartalékos csapattal kapott ki az Alba Fehérvár ellen a ZTE KK

2023. december 17., 08:15
Betegségtől tizedelt kerettel utazott el a Zalakerámia ZTE KK csapata Székesfehérvárra. Az NB I 12. fordulójának mérkőzésén az Arconic-Alba Fehérvár ellen becsülettel küzdött a ZTE, ami a tisztes helytállásra volt elegendő. A házigazda végig vezetve, magabiztosan nyerte meg a mérkőzést.

Arconic-Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK 103-76 (25-21, 31-19, 30-23, 17-13)

Székesfehérvár, Jv: Kapitány, Minár, Kapusi

Alba Fehérvár: Chambers, Kass 6/6, Barnett 21/15, Philmore 20/6, Dickey 17, csere: Kiss, Góbi 3/3, Balogh 3/3, Takács Ma., Takács Mi. 4/3, Vojvoda 12, Roberts 17/6. edző: Alejandro Zubillaga

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 29/12, Mishula 16/6, Keller 5, Lekunas, Csuti 13. csere: Szalay 7/3, Simó 5/3, Makkos 1, Tóth B., Gerencsér. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Csuti 27’,

Négy alapember, a csapatkapitány Tóth Ádám, Csátaljay Péter, Németh Ákos és Danilo Ostojic betegség miatt kiesett a keretből, így foghíjas, erősen megfiatalított kerettel vette fel a küzdelmet a ZTE KK az Alba Fehérvár ellen.

A felforgatott kezdőcsapattal jól tartotta magát az egerszegi csapat a találkozó elején, bátran játszottak a fiúk. Lubomir Ruzicka vezetőedző dolgát nehezítette, hogy a 3. percben Lekunas megsérült, így tovább szűkült a rotáció. A ZTE hagyta, hogy a hazaiak ellépjenek és Csuti és Hicks kosaraival zárkóztunk, de Mishula is nagy akarással játszott (25-21). A második játékrész elején Dickey pontjaival távolodott az Alba, de Szalay hármasával és Mishula kosaraival három pontra visszajöttek a vendégek (30-27). Nagy volt a rohanás, a védekezéssel keveset foglalkoztak a csapatok. A félidő végére nyílt ki igazán az olló a hazaiak javára (56-40).

Mishula és Hicks kosaraival 6-1-el kezdte a második félidőt a ZTE (57-46). Korábban Zalaegerszegen is játszó Barnett villantott és sorozatban négyszer volt eredményes távolról, közben Hicks zsákolt egy labdaszerzést követően (69-48). A 27. percben Csuti kipontozódott, a hazaiak pedig kihasználva palánk alatti fölényüket, valamint gyorsindulásokból szerzett kosarakkal növelték előnyüket (81-56). A záró negyedben már csak a különbség volt kérdéses, hiszen a találkozó már eldőlt. Az utolsó három percben már szín magyar sorral, ráadásul csak zalaegerszegi nevelésű játékossal játszott a ZTE. Két fiataljuk, Tóth Barnabás és Gerencsér Botond először lépett pályára NB I-es mérkőzésen.

Összességében a hazaiak érvényesítették a papírformát és magabiztos játékkal őrizték meg hazai veretlenségüket.

Szöveg: Jóna István

Fotó: ZTE KK