2024.05.20., hétfő - Bernát, Felícia napja
Nem dőltek meg rekordok a Szilveszteri Hegyimaratonon

2024. január 01., 10:30
Több mint 400-an gondolták úgy, hogy futással zárják a 2023-as esztendő utolsó napját. Az Egerszegi Decathlon Mountain Man Marathon verseny központja a Deák Ferenc Technikum volt, a nevezők pedig a 3, 5, 10, 1, 24, 2 és a 40,9 km-es távok közül választhattak.

Mint arról korábban is beszámoltunk, újra sokan futottak szilveszterkor Zalaegerszegen. Az első rajt 8:30-kor indult és 56 futó vágott neki az embert próbáló távnak.

A győztes a budapesti Szabó Gábor lett, aki 2 óra 50 perc alatt teljesítette a távot. A nőknél Zákányi Panna (DVTK) győzött 3 óra 18 perces időeredménnyel.

A legnépesebb rajt 9:30-kor indult, amikor a 10,1 km-es és a 24,2 km-es távokra nevező futók vágtak neki a távnak. A rövidebb távnak 229-es, a hosszabbnak 62-en futottak neki. A 10,1 km-es versenyben a győzelmet a nőknél Vincze Rebeka szerezte meg 44 perces idővel, míg a férfiaknál a Göcsej KTFE tájfutója, Hegedüs Máté nyert 38,43 perces idővel. A 24,2 km-es futamon a zalai ultrafutó, dr. Lubics Szilvia ért be elsőként a hölgyek közül 2:02:40-es idővel. A férfiaknál a püspökladányi ifj. Tomka János nyert 1:35:12 idővel.

Említsük meg a legrövidebb, 3,5 km-es távot is, melyet 9:40-kor indítottak a szervezők, ahol az 56 induló közöl a nőknél Pati Panni, a férfiaknál Németh Balázs ért elsőként a célba.

Az idei verseny remekül sikerült, ezt már Jakabfy Zoltán, a verseny egyik szervezője mondta, aki kiemelte, hogy a pandémia után 2023-ban voltak a legtöbben a szilveszteri futáson. Hozzátette: a rekordok nem dőltek meg a versenyen, de a hangulat a világjárvány előtti időket idézte.

A szervezők már most törhetik a fejüket a következő Szilveszteri Hegyimaraton versenyen, hiszen a 2024-es futás lesz a harmincadik a rendezvény történetében, melyre elmondásuk szerint meglepetésekkel is szeretnének kedveskedni a futóknak.

Fotók: Jóna István