2024.05.19., vasárnap - Ivó, Milán napja
Futással búcsúztatták az évet

2023. december 31., 12:20
Sokan búcsúztatták futással az évet Zalaegerszegen. A 29. szilveszteri hegyi maraton különböző hosszúságú futamaihoz ezúttal több mint 400-an csatlakoztak.

A 2023-as év utolsó zalaegerszegi sporteseménye a 40,9 kilométeres táv rajtjával indult. Erre ezúttal közel 60-an vállalkoztak. Többségük állandó résztvevője a szilveszteri futásnak.

A legelsőnél itt voltam már, azt hiszem 1994-ben volt. Akkor ez egy baráti futásnak indult, 12-en jöttünk össze körülbelül Szombathelyről, Egerszegről. Rozmán Sanyi, az akkori testnevelőtanár szervezte meg. Őneki volt egy olyan mániája, hogy minden évszakban fusson egy maratont, és a téli maratonját azt erre a napra tette. Mondtuk neki, baráti társaság, hogy akkor mi is csatlakoznánk

- emlékezett vissza Szittár Rudolf.

Ez egy jó buli. Ismerősökkel, futótársakkal tudunk találkozni. És az év befejezésére ez egy kiváló alkalom ahhoz, hogy az ember egy jó kis távot teljesítsen

- így Lőrincz Endre.

Egy órával később a 24 és a 10 kilométeres szakaszra nevezők is útnak indultak. Köztük Kósa Ágnes.

Hiszek a mozgásnak az egészségmegőrző és gyógyító erejében. Nem futok túl rendszeresen, ha készülök valamilyen versenyre, akkor előtte azért összeszedem magam. Így most jó volt a karácsony is, mert kicsit visszafogottan töltöttem el. 10 kilométert futok, magamnak állítottam ki ezt a célt, nem a verseny kedvéért, de ez nekem elégtétel lesz arra, hogy még ez a 10-es lemegy, hegynek föl, hegynek le.

Akadtak olyanok is, akik első alkalommal álltak rajthoz.

Először futok 3,5 kilométeren. Úgy gondoltam, hogy ez egy megfelelő alkalom búcsúztatni az évet ugyanis legalább így ki tudom magamból futni az éves stresszt, ami felgyűlt. Én idén érettségiztem, úgyhogy ezt találtam a megfelelő alkalomnak, hogy levezessem a feszültségemet

- árulta el Fidler Csenge.

A Zalaegerszeget körülvevő dombok meghódítása jövőre ünnepli 30. születésnapját. Az indulók száma évről-évre nő.

Ez egy nagyon jó célkitűzés. Év közben eldönti az ember, hogy ezt a nem kicsit embert próbáló távot megcsinálja, teljesíti év végén. Egy nagyon jó motivációt ad. Ilyenkor pedig beteljesedik a munka gyümölcse, beérik, hogyha le tudja futni a távot az ember, már győztes

- véli Jakabfy Zoltán, a rendezvény egyik szervezője.

A szervezők a gyerekekre is gondoltak. Ők 3 és fél kilométert teljesítettek.

Szöveg: Frauenhoffer Márta
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg