2024.05.18., szombat - Erik, Alexandra napja
Népes mezőnyben versenyeztek a ZKSE kerékpárosai

2023. május 11., 14:26
A Somogy megyei Bőszénfa ropolypusztai részén rendezték a közelmúltban a nyolcadik Zselic Maraton XCM Mountain bike országos bajnokságot.

A Zselici Tájvédelmi Körzet szívében, remek körülmények között népes mezőnyben versenyezhettek a zalaegerszegi Green Zone-ZKSE kerékpárosai. A 32 kilométer hosszú, 800 méteres szintemelkedést tartalmazó körön rövid-, közép- és hosszútávú futamokat rendeztek.

Rövidtávon az U15-ös korosztályban Pálos Bence 2. helyen végzett. Az U17-es versenyben Forgács Patrik 5. lett. A Master 2-es kategóriában a 40-50-évesek között Czenki Tamás aranyérmet szerzett. A középtávú versenyen Masters2-ben Horváth Sándor 5. lett. A hosszú táv, Master1 (30-40) kategóriában Varga Sándor 7. helyen zárt.

A hosszú táv felnőtt férfi mezőnyében Farkas Péter is rajthoz állt, akinek nem sikerült teljesíteni a távot.

Fotó: ZKSE/Kóró Anna