2024.05.19., vasárnap - Ivó, Milán napja
Kilenc bajnoki érmet gyűjtöttek az egerszegi tájkerékpárosok

2023. augusztus 13., 09:03
Veszprém-Márkó térségében rendezték meg a tájkerékpár (tájékozódási kerékpár) idei Középtávú és Pontbegyűjtő Országos Bajnokságot, mely összetettben a Pannon MTBO Kupa helyezéseiért zajlott. Az aránylag lapos, sűrű úthálózattal fedett terepen a tájfutáshoz hasonló tájékozódási feladatot kell teljesíteni kerékpárral, úgy, hogy csak az utakon lehet haladni.

Ezúttal több mint 100 fő állt rajthoz, köztük a TRIÓ Egerszeg ZTC sportolói is. A két bajnoki futamon jól teljesítettek a ZTC-sek, hiszen összesen 9 bajnoki érmet gyűjtöttek.

Az egész versenyen kiemelkedő teljesítmény nyújtott a tájkerékpár világbajnokságra készülő Fekete Ágoston, aki mindkét futamon magabiztos győzelmet aratott a férfi elit kategóriában. Nagyszerű versenyzéssel szintén két bajnoki aranyérmet gyűjtött Véber Dominik, aki a 14-es korosztályban idén már a harmadik győzelmének örülhetett.

F50 – 3. Fehér Ferenc

A Pannon MTBO összetett versenyében, F21B kategóriában 2. helyen végzett Véber Balázs.

Fotó: TRIÓ Egerszeg ZTC