2024.10.22., kedd - Előd napja
Jól szerepeltek a Zalatriatlon versenyzői a hazai versenyen

2024. július 06., 09:09
Az elmúlt hétvégén remek időben és több mint ötszáz indulóval rendezte meg a Gébarti-tó partján a Zalaegerszegi Triatlon Klub a Zalatriatlon Sprint Elit Országos Bajnokságot, valamint utánpótlás-ranglista és amatőr kupaversenyt.

Az Elit versenyt a párizsi olimpiára készülő Lehmann Csongor nyerte, aki 54 és fél percen belül teljesítette a  távot. A nőknél Peszleg Dominika egyedüliként ért el 1:05 órán belüli időt, ezzel végzett az élen.

Az országos versenyen a Zalaegerszegi Triatlon Klub versenyzői is kitettek magukért.

Az Újonc 2 távon Péterffy Róza Luca a kategória 10. helyén zárt.

A Sprint távon Csermák Nikoletta a felnőtt 4 kategória 5. helyén ért célba. A férfiaknál a felnőtt 4-es kategóriában Góra Máté bronzérmet szerzett.

A Senior 1-es kategóriában Kazamér Zsolt a 7. helyen zárt.

Andor József a Senior 2-es kategóriában a 8. lett.