2024.05.09., csütörtök - Gergely napja
Hétfőn lezárhatja a párharcot a ZTE KK

2024. április 21., 10:01
Hétfőn (18:30) Debrecenben rendezik a férfi kosárlabda Tippmix NB I. A-csoportos bajnokságban a Zalakerámia ZTE KK-DEAC  negyeddöntő negyedik összecsapását.

A párharcban a ZTE KK vezet 2-1-re, miután pénteken hazai pályán 82-66-ra győztek. Az első félidőben a távolról remekül célzó vendégek vezettek (37-43), de a második félidőben a ZTE szorított a védekezésén, támadásban is feljavultak, végül érvényesítették az akaratukat és nyertek.

A hétfői összecsapásra Matthias Zollner együttese már vasárnap útra kelt, hiszen pihentnek kell lenni hétfőn. Nehéz mérkőzésre számíthatnak a zalaiak, hiszen az egyenlítés reményében a DEAC az utolsó erőtartalékait is mozgósítja majd. Amennyiben a ZTE nyer hétfőn, úgy a címvédő Falco KC vár rájuk az elődöntőben. Ha a DEAC egyenlít, akkor a mindent eldöntő ötödik meccset szerdán rendezik Zalaegerszegen.

Fotó: Jóna István