
Hét érmet nyertek a zalaegerszegi úszók az országos bajnokságon
A legeredményesebb versenyző Nagy Napsugár volt, aki több számban is remekelt. Az U18–19-es korosztályban 10 kilométeren és 1500 méteres gyorsúszásban is bajnoki címet szerzett, emellett a felnőttek knockout versenyében is a dobogó legfelső fokára állhatott. Teljesítményének köszönhetően kivívta az indulási jogot az ifjúsági Európa-bajnokságra 10 kilométeres távon.
Scheffer Eszter szintén eredményesen szerepelt Szegeden. Az U18–19 évesek mezőnyében 10 kilométeren és 1500 méteres gyorsúszásban egyaránt harmadik helyen végzett, így két bronzéremmel gazdagította a klub éremgyűjteményét.
A felnőtt mezőnyben Nett Vivien is kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A 10 kilométeres versenyszámban aranyérmet szerzett, míg 1500 méteren ezüstérmes lett. A knockout versenyben a hatodik helyen zárt.
A szegedi országos bajnokság újabb bizonyítéka annak, hogy a Zalaco-ZÚK versenyzői országos szinten is az élmezőnyhöz tartoznak, és a nemzetközi szereplésre is egyre többen pályáznak sikerrel.
Fotó: Zalaco-ZÚK
