2026.06.24., szerda - Iván napja
facebook
Keresés
Bencik Ingatlan
Hét érmet nyertek a zalaegerszegi úszók az országos bajnokságon
2026. június 24., 09:15 - 0. x 00., 00:00

Hét érmet nyertek a zalaegerszegi úszók az országos bajnokságon

Szerző: Jóna István
2026. június 24., 09:15
Kiváló eredményekkel tértek haza a Zalaco-ZÚK versenyzői a Szegeden megrendezett nyílt vízi országos bajnokságról. A zalaegerszegi úszók összesen hét érmet szereztek: négy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárták a rangos viadalt.

A legeredményesebb versenyző Nagy Napsugár volt, aki több számban is remekelt. Az U18–19-es korosztályban 10 kilométeren és 1500 méteres gyorsúszásban is bajnoki címet szerzett, emellett a felnőttek knockout versenyében is a dobogó legfelső fokára állhatott. Teljesítményének köszönhetően kivívta az indulási jogot az ifjúsági Európa-bajnokságra 10 kilométeres távon.

Scheffer Eszter szintén eredményesen szerepelt Szegeden. Az U18–19 évesek mezőnyében 10 kilométeren és 1500 méteres gyorsúszásban egyaránt harmadik helyen végzett, így két bronzéremmel gazdagította a klub éremgyűjteményét.

A felnőtt mezőnyben Nett Vivien is kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A 10 kilométeres versenyszámban aranyérmet szerzett, míg 1500 méteren ezüstérmes lett. A knockout versenyben a hatodik helyen zárt.

A szegedi országos bajnokság újabb bizonyítéka annak, hogy a Zalaco-ZÚK versenyzői országos szinten is az élmezőnyhöz tartoznak, és a nemzetközi szereplésre is egyre többen pályáznak sikerrel.

Fotó: Zalaco-ZÚK