facebook
Keresés
Egyenlített a DEAC, szerdán jöhet az ötödik összecsapás

2024. április 23., 08:30
A férfi kosárlabda élvonal negyeddöntőjében már csak a ZTE KK-DEAC összecsapás zajlik, a többi párharc már véget ért.

A hétfő esti összecsapáson, Debrecenben rosszul kezdett az egerszegi csapat, majd a második félidőben rendezve sorait fordított és több esetben is eldönthette volna a mérkőzést. Nem így lett, hosszabbításos találkozón végül a Debrecen nyert , így szerdán 17:30-kor következhet a mindent eldöntő ötödik összecsapás.

DEAC-Zalakerámia ZTE KK 83-79 (19-8, 19-20, 13-29, 21-15, 11-7)

Debrecen, Jv: Czifra, dr. Mészáros, Goda

DEAC: Edwin 24/3, Neuwirth 5/3, Drenovac 26/6, Williamson 8/3, Buljevic 5/3, csere: Tadic, Mócsán 7, Hőgye, Garamvölgyi 8/6. edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/9, Szalay, Paige 17/9, Ikpe 2, Tóth 4, csere: Ostojic 9, Ona Embo 16/12, Keller 8, Németh 6, Csátaljay. edző: Matthias Zollner

Villámrajtot vett a DEAC a találkozó elején és a 3. perc elteltével 8-0-ra vezettek. Tóth Ádám szerezte az első zalai pontokat. Nem akart összeállni a vendégek játéka és ezt a hazaiak kihasználták és magabiztosan vezettek (19-8). Buljevic hármasával már 22-8-ra ment a DEAC, amikor úgy tűnt sikerült ritmust váltani a ZTE-nek és Paige és Keller kosaraival elindultak felfelé (25-17). Nem tartott sokáig a lendület, a félidő hajrájában megint a Debrecen akarata érvényesült és tíz ponttal vezettek (38-28).

A nagyszünet után tartotta megszerzett előnyét a házigazda. A 23. percben Paige kapta el a fonalat és fokozatosan eltüntette a különbséget a ZTE. A negyed felénél Ona Embo tripláival kiegyenlített, majd duplájával átvette a vezetést  a vendégcsapat (46-48). Megtorpant a Debrecen lendülete és kiegyenlítődött a játék. A játékrész utolsó két percében állva hagyta ellenfelét a ZTE KK és hatpontos előnnyel zárta a negyedet (51-57). A negyedik játékrész elején Edwin és Garamvölgyi hozta vissza a meccsbe a Debrecent (58-60). A negyed feléig tartott a ZTE előnye, ekkor Drenovac egy közelivel fordított (63-62). Három perc volt hátra, amikor Hicks szerzett sorozatban öt pontot és három ponttal a vendégek vezettek (67-70). Az előnyt nem tudta megtartani Matthias Zollner együttese, így jöhetett a hosszabbítás (72-72).

A ráadás elején felváltva vezettek a csapatok, de egyik sem tudott tartós előnyt kiharcolni (75-75). A játékrész felénél Ostojic büntetőivel került előnybe a ZTE (75-77). A végjátékban sokat hibáztak a vendégek és a gyenge napot kifogó Mócsán büntetőivel végül nagy csatában kiegyenlített a DEAC (83-79).

Szerdán újra megmérkőznek a csapatok, hogy eldöntsék ki jut az elődöntőbe. Az ötödik összecsapás 17:30-kor kezdődik és az M4 élőben közvetíti.

Matthias Zollner:

Mindenki látta, hogy mi történt a pályán, a Debrecen sok büntetőt értékesített a mérkőzés végén, ezt el kell ismernünk, hogy ebben a tekintetben jól teljesítettek a hajrában. Egyik csapat sem tudja már meglepni a másikat az ötödik mérkőzésen, a legapróbb részletek fognak dönteni, úgy, mint ezen a találkozón.

Szöveg: Jóna István

Fotó: hunbasket.hu