2024.04.29., hétfő - Péter napja
Debrecenben nyert a ZTE KK

2024. március 09., 21:10
A Tippmix kosárlabda NB I 23. fordulójában a DEAC vendégeként játszott a Zalakerámia ZTE KK. Mindkét oldalon voltak hiányzók, melyet a ZTE együttese érzett meg kevésbé, hiszen végig kézben tartva a mérkőzést fontos idegenbeli sikert értek el a Civis városban.

Kevés pontot hozott az első negyed, sőt, az első félidő is. Jól kezdett a ZTE KK és a negyed felénél 6-11-re vezettek. Mindkét oldalon sok volt a ponttalanság, de valamivel a vendégek játszottak jobban és ez vezetést eredményezett számukra (10-14). A második negyed elején is a ZTE irányított és jó védekezésének köszönhetően nem engedte felpörögni a Debrecent. A 15. percben Tóth Ádám közelijével tíz ponttal vezettek a zalaiak (15-25). A hazaiak távoli dobásokkal kísérleteztek, de az első félidőben nem sikerült egyet sem szerezniük. A félidő hajrájában Ona Embo két gyors kosárral tartotta előnyét a ZTE KK (22-33).

A nagyszünet után Edwin és Tóth váltott kosarat, majd Mócsán és Embo tette ugyanezt, de a hárompontos vonalon túlról (27-38). Nem változott semmit a játék képe, a ZTE jól gazdálkodott az előnyével és nem engedte közel ellenfelét. Paige pontjaival már 16 ponttal járt előrébb a ZTE (29-45). A negyed hajrájában Ostojic pontjaival tartotta a távolságot a vendégcsapat (33-49). A záró negyedben megpróbált hajrázni a DEAC, de mindig volt egy zalaegerszegi, aki továbblendítette csapatát. A 37. percben még egyszer megpróbált újítani a vendéglátó és 11 pontra zárkózott, de Paige kosaraival húsz pontra növelte előnyét a ZTE és eldöntötte a mérkőzést. A találkozó kronológiájához tartozik, hogy a hajrában Ona Embo megsérült és a bokáját fájdítva a sántikált le a parkettről. Matthias Zollner a végén a fiatalokat is harcba küldte és színmagyar sorral fejezte be a találkozót, melyet végig vezetve és irányítva nyert meg, fontos lépést téve a legjobb nyolcba jutásért

Matthias Zollner:

Gratulálok a csapatomnak! Egy hosszú út után, nem a legjobb helyzetben léptünk parkettre, de szívvel-lélekkel játszottunk és küzdöttünk, ez pedig győzelemhez vezetett minket a DEAC ellen.

DEAC- Zalakerámia ZTE KK 51-66 (10-14, 12-19, 11-16, 18-17)

Debrecen, Jv: dr. Mészáros, Ádám, Fodor

DEAC: Edwin 15/3, Neuwirth 3/3, Drenovac 10, Garamvölgyi, Williamson 10, csere: Tadic 6, Hőgye, Mócsán 7/3, Várszegi, Czermann, Hegedüs. edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Paige 18/3, Ona Embo 16/6, Szalay, Ikpe 4, Tóth 8, csere: Keller 2, Csuti, Németh 5, Ostojic 13/3, Gyimes, edző: Matthias Zollner

Fotó: hunbasket.hu