2024.05.03., péntek - Tímea, Irma napja
A negyedik helyen zárta az alapszakaszt a ZTE KK

2024. március 30., 20:58
A férfi kosárlabda-élvonal alapszakaszának zárófordulójában a Zalakerámia ZTE KK a Budapesti Honvéd csapatával játszott. A zalaiak szinte végig vezettek a találkozón, végül sajnos egy kosár döntött a hazaiak javára. A ZTE KK négymeccses veretlenségi sorozata megszakadt ugyan, de így is a negyedik helyen, pályaelőnyről várhatják a rájátszást.

Budapesti Honvéd SE-Zalakerámia ZTE KK 76-75 (18-26, 18-15, 23-20, 17-14)

Budapest, Jv: Cziffra, Jakab, Major

Budapesti Honvéd: Djokovic 5/3, Kopácsi, Wesson 15/6, Henry 13/3, Peringer. csere: Simon 4, Bazsó 3, Brown 28/9, Filipovic 8, Hajdú, Reizinger. edző: Zlatko Jovanovic

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 11/3, Paige 20/9, Szalay 2, Ikpe 6, Ostojic 10, csere: Ona Embo 20/9, Csátaljay, Keller, Németh 4, Csuti 2. edző: Matthias Zollner

A sérülés miatt Tóth Ádámot nélkülöző ZTE kezdte jobban a találkozót és Paige vezérletével kerültek előnybe (5-9). A negyed felénél Hicks nagyon messziről szerzett hárompontost (7-12). A vendégek harcos, kemény játékával nehezen boldogultak a fővárosiak, ha kosarat is szereztek jött rögtön a válasz is. A 7. percben Ona Embo hármasával, majd büntetőivel távolodott a ZTE KK (11-19). Paige és Brown külön csatát vívott a parketten a pontszerzésben. A negyed utolsó momentuma Németh Ákos remek egyéni megmozdulása volt, amely kosárral nyolcpontos előnyt szereztek a vendégek (18-26).

Két gyors kosárral nyitottak a hazaiak, amire két perc elteltével Csuti tudott válaszolni a második negyedben (22-28). A negyed feléhez közeledve próbálta gyorsítani a játékot a házigazda, de mindig volt egy-egy zalai játékos, aki előbbre vitte pontjaival a csapatát (26-32). Hazai időkérést követően sem engedték közelebb a hazaiakat és két perccel a félidő előtt 31-38-ra vezettek a vendégek. A Honvéd jól hajrázott és Wesson és Brown kosaraival két pontra zárkózott (36-38). Ona Embo pontjaival végül megnyerte a félidőt a ZTE (36-41).

A nagyszünet után egy perc alatt elolvadt a kék-fehérek előnye és kiegyenlített a Honvéd (41-41). Sikerült ritmust váltani a ZTE-nek és 5-0-át futva kerültek újra előnybe (41-46). A hazaiak határozott játékkal tartották a lépést a vendégekkel és kiegyenlítődött a játék (49-50). A folytatásban Ikpe és Ostojic kosaraival jártak ellenfelük előtt a zalaiak (54-58). Hiába a hétpontos (54-61) előny, nem sikerült megtartani, mivel a Honvéd Wesson és Brown révén két pontra visszajött (59-61).

Ona Embo egy távolival adta meg a negyedik negyed alaphangját, de gyorsan jött a hazai válasz olyannyira, hogy a 32. percben Wesson kiegyenlített (66-66). A 34. percben, Brown hármasával először került előnybe a Honvéd (69-68). Brown újabb kosara után megakadt mindkét csapat támadójátéka és közel három percig nem szereztek kosarat. A gólcsendet Paige törte meg egy zsákolással, majd Ona Embo is hozzátett egy duplát (71-72). A hazaiaknál Brown faulttal együtt szerzett kosarával újra a Honvéd került előnybe (74-72). Paige hármasával fordított a ZTE, de sajnos Brown 11 másodperccel a vége előtt egy közelivel újra a hazaiakat juttatta előnybe. Hicks utolsó dobása sajnos lepattant a gyűrűről, így nagy csatában a Honvéd szerezte meg a győzelmet (76-75).

Fotó: ZTE KK