
Elfogytak a víztartalékok, több településen is gond lehet az ellátással
A társaság korábban a II. fokú vízkorlátozás elrendelését kérte az érintett víziközmű-rendszeren. Tájékoztatásuk szerint a két nagy medence, a zalaszentgróti és a kehidakustányi is leürült.
A vízkorlátozást a Zalaszentgrót víziközmű-rendszerre javasolták, amelyhez Almásháza, Bazsi, Bókaháza, Döbröce, Esztergályhorváti, Kallósd, Kehidakustány, Kisgörbő, Kisvásárhely, Ligetfalva, Mihályfa, Nagygörbő, Nemesbük, Óhíd, Sénye, Sümegcsehi, Szalapa, Szentgyörgyvár, Tekenye, Tilaj, Türje, Vindornyalak, Vindornyszőlős, Zalaapáti, Zalacsány, Zalaköveskút, Zalaszántó, Zalaszentgrót és Zalaszentlászló tartozik.
A Zalavíz Zrt. jelezte: innentől már nemcsak nyomáscsökkenésre, hanem szakaszosan előforduló vízhiányra is számítani kell a teljes rendszeren.
A szolgáltató arra kéri a felhasználókat, hogy fokozottan tartsák be a vízkorlátozásban foglaltakat. Mint írták, erre azért van szükség, hogy legalább az alapszükségletnek számító ivóvízellátás biztosított legyen.
Fotó: Facebook

