
Kortárs időutazás a Liszt-iskolában
A tárlat különlegessége, hogy egyszerre szól a nosztalgiáról és a jelenről: a képeken a mai diákok szüleinek fiatalkora elevenedik meg, miközben olyan kérdéseket is érintenek, amelyek ma is aktuálisak.
Nem volt nagyon nagy különbség. Mi is megéltük ugyanazokat a dolgokat, amiket ők. A bandázás, haverkodás, iskolai élmények. Öltözködésben is hasonlóak voltak. Azzal a fontos különbséggel, hogy nem volt internet. A közösségi élet, lehet, hogy egy kicsit pezsgőbb volt, de nagyon nagy különbségek nem voltak. Nálunk is megjelenik a kapunyitási pánik az érettségi után
– mondta portálunknak Horváth Csongor Gergő képzőművész.
Az iskola vezetése feladatának tekinti, hogy a diákokat – az intézményben zajló oktatást kiegészítve – érzékenyítsék a művészetek iránt. Ennek egyik fontos eleme a galéria is.
Az esztétikai élményszerzés és nevelés nagyon nagy személyiségformáló erővel bír. Nálunk ez a zene, a tánc, az irodalom művelése mellett nagyon fontos terület. Hála Istennek van egy olyan kolléganőnk, ennek az intézménynek a volt vezetője, Horváth Zoltánné Varga Eta személyében, aki tovább viszi a hagyományokat és minden évben három-négy olyan kiállítást szervez az iskola tanulói számára, ami nagyon magas szintű művészi munkákat mutat be
– részletezte Gyenese Marianna igazgatóhelyettes.
Az alkotásokat Tánczos György festőművész méltatta. Mint fogalmazott a tárlat hiánypótló kulturális értéket közvetít. A kiállítás május 9-ig tekinthető meg.
Szöveg: Nagy Jenő
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg