
Ünnepelt a város – rangos elismeréseket adtak át
A jeles alkalomból az elöljárók közösen lerótták tiszteletüket Mihály deák szobránál, s Kovács Károly, a város első polgármesterének emlékkövénél. Az ünnepség később a Díszteremben folytatódott, ahol levetítették az évforduló alkalmából készült helytörténeti filmet. Az eseményen Balaicz Zoltán mondott beszédet. A polgármester úgy fogalmazott: az elmúlt 140 év egy város életében több mint jubileum, ez már identitás.
Zalaegerszeg egy érzés is. Ebben a városban a múlt valójában iránytű. Nem gátol, hanem felemel. A jövőnk nem bizonytalan, mert a gyökereink mélyen kapaszkodnak, és ami a legfontosabb: Zalaegerszegen még van értéke a szónak, a kézfogásnak, a tisztességnek. Itt még fontos a másik ember. Ma nem csupán egy évfordulót ünneplünk. Ma megerősítjük magunkban azt, amit mindig is tudtunk, hogy nekünk Zalaegerszeg érték, és hogy minden nap hozzáad valamit ehhez a közös örökséghez. Zalaegerszeg nemcsak múlt. Sőt, Zalaegerszeg nemcsak jelen. Zalaegerszeg, a lehetőség. Mi, akik most itt vagyunk, és akik utánunk jönnek, azok vagyunk, akik ebből a lehetőségből jövőt teremtenek.
A közgyűlésen ezúttal is átadták a legmagasabb rangú elismeréseket. Posztumusz díszpolgári címet kapott Öveges József Kossuth-díjas fizikus, aki nemcsak a fizika tanításának mestere, hanem a tudomány népszerűsítésének egyik legnagyobb magyar alakja is volt.
Idén Pro Urbe Zalaegerszeg díjat vehetett át Iványi Ildikó. A nyugalmazott pedagógus jelenleg a Színházbaráti kör és a Lokálpatrióta klub vezetője.
Úgy gondolom – akár melyik egyesületet nézem –, hogy közösséget építek és építettem. Ma már együtt építjük a közösséget. Úgy vélem, hogy kultúraközvetítő szerepem van, amíg pedagógus voltam, tanítottam, én adtam át a tudást és a kultúrát. Most közvetítő szerepem van ebben, amiben nagyon jól érzem magam.
Farsang László nyugdíjas zenetanár munkásságát is elismerték. A karnagy az 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar alapítója.
Abban az időben, amikor elindítottuk, akkor Zalaegerszegen még nem volt fúvószenekar. A nulláról kellett kezdeni. Először volt az Úttörő Fúvószenekar, ez kinőtte magát és abból alakult a felnőtt fúvószenekar. Hála Istennek nekem mindig olyan szerencsém volt, hogy olyan segítőim voltak, akik elhívatottak voltak a fúvószene iránt. Hálás vagyok nekik, mert én ezt egyedül nem tudtam volna véghezvinni.
A rendezvény részeként a Polgármesteri Hivatal több dolgozója részesült kitüntetésben a közigazgatásban végzett kiemelkedő szakmai munkájáért. Az ünneplés Kovács Károly mellszobrának avatásával folytatódott a Május 1. ligetben.
Szöveg: Vizsy Dóra
Fotó: Médiacentrum Zalaegerszeg