facebook
Keresés
Őrült végjátékban fordított és nyert a ZTE KK

2023. március 19., 08:21
Sorozatban harmadik hazai bajnokiját játszotta a férfi kosárlabda NB I-ben a Zalakerámia ZTE KK csapata. A szombat esti ellenfele az Atomerőmű SE volt. Az első félidő szoros játékot hozott, majd a nagyszünet után jött egy nagy lefagyás, amiből a mérkőzés hajrájában sikerült kilábalnia a ZTE-nek és megfordítania a mérkőzést.

Nehezen melegedtek be a kezek a találkozó elején, hiszen több dobást is elhibáztak a fiúk. Úgy tűnt a ZTE találta meg a ritmusát, hiszen 13-7-s vezetésnél Csirke Ferenc időt kért. A játék nem változott a házigazda irányította a találkozót, de szívósan kapaszkodott az ASE.

A második játékrész közepéig tartott a ZTE lendülete, amikor a hazaiak hibáit kihasználva 33-32-re zárkózott fel a vendégcsapat. A hajrában át is vette a vezetést egy pillanatra a Paks, de Smith és O’Reilly kosaraival a ZTE mehetett előnnyel a nagyszünetre (41-38).

A harmadik negyed is nagy küzdelmet hozott és nagy zalai lefagyást. A 24. percben átvette a vezetést a Paks. Hiába kért időt Krasovec-mester, csapata nem tudott átlendülni a holtponton. Teljesen szétesett a ZTE játéka és kezdett nyílni az olló az ASE felé (55-68).

Nem lassított a vendégcsapat a záró negyed elején sem és Grubor hármasával az eddigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (55-71). Feszült volt a hangulat a parketten és a lelátókon is. Mindenki érezte, valamit változtatni kell, mert elmehet a meccs.

A fordulat a 34. percben következett be, Rakicevic triplájánál. Elkezdett visszakapaszkodni a ZTE, míg a Paks teljesen leblokkolt. 78-78-nál érte utol ellenfelét a ZTE. Smith faulttal együtt szerzett kosarával. Smith lett a főszereplő, hiszen labdát szerzett, Rakicevic pedig kosárral fejezte be a támadást (80-78). Ostojic a végén még rátett egy büntetőt, a vendégek távoli kísérlete pedig kimaradt, így nagyot hajrázva fontos győzelmet gyűjtött be a ZTE KK.

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE Paks 81-78 (26-21, 15-17, 14-30, 26-10)

Zalaegerszeg, 1460 néző. Jv.: Tőzsér, Makrai, Major

Zalakerámia ZTE KK: Trice 5/3, O’Reilly 13/3, Polster A. 11/9, Ostijic 10, Smith 21/6. Csere: Rakicevic 13/3, Keller I. 6/6, Csuti 2, Németh Á., Zsíros. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec

Paks: Pajor, Edwin 14, Atkinson 16, Eilingsfield 11/3, Buckingham 10/3. Csere: Frank 6/6, Grubor 6/6, Kovács Á., Taiwo 2.  Vezetőedző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Smith (40.)

Edzői nyilatkozatok:

Sebastjan Krasovec: „Ahogy vártuk nagyon nehéz meccset játszottunk és tudtuk, hogy a Paks minőségi együttes. Nagyon büszke vagyok a csapatra. A szezon során sokszor megkaptuk, hogy szerencsénk volt, vagy kifogásokat hallottunk, miért nyertünk. Mindig egy csapat nyer, ma például azzal, hogy óriásit küzdöttek a játékosaim, amiért nagyon büszke vagyok rájuk. Szóval lehet bármit mondani, a győzelem, az győzelem. Remélem, hogy mostantól nagyobb tiszteletet kapunk.”

Csirke Ferenc: „Gratulálok a ZTE-nek. Vissza kell néznem majd a mérkőzést hideg fejjel. Én úgy érzem semmi nem indokolta a 24-13-as hazai faultarányt. Ettől függetlenül meg kellett volna tartanunk a 15 pontos előnyünket. Nekem kicsit furcsa volt a negyedik negyed. Harmincöt percig uraltuk a mérkőzést, jól játszottunk, de 19 eladott labdával nem lehet nyerni.”

képek: Jóna István