
Kutyameleg - a háziállatokat is megterheli a hőség
Kókusz a legnagyobb melegben inkább a szobában tartózkodik, ugyanakkor a játékra mindig kapható. Gazdája minden igényéről gondoskodik és figyel a megfelelő hidratálásra, így a víz mellett lédús gyümölcsöket kap. A kinti móka azonban korlátozott.
Én reggel nyolc előtt sétáltatok vagy akkor játszok vele, és este hat után szoktam meglabdáztatni vagy megsétáltatni, akkor fárasztom le inkább, mert a kánikulában ugye veszélynek van kitéve
- fogalmazott portálunknak Ágoston Flóra.
A felelős állatartók igyekeznek mindent megtenni hűséges társuk kényelméért. Az odafigyelés ilyenkor kulcsfontosságú. Egy rosszul időzített séta sérüléssel végződhet.
Túlmelegedés, hőguta. Túl meleg a talaj. Mondjuk mi cipőben ezt nem nagyon érezzük, de ha letesszük a tenyerünket egy 5-7 másodpercre, akkor meg fogjuk érezni, mi az, ami túl meleg, és akkor a kutyát már ne vigyük ki
- összegezte Paksa Dávid tréner.
Az állatmenhely lakóit ugyancsak megviseli a perzselő napsütés. Ide minden nap érkeznek befogadott ebek.
Folyamatosan locsoljuk őket. Nyilván vízzel, slaggal vannak takarítva. Az itatók cserélve, töltve vannak naponta többször. Ahova lehet, oda kádakat teszünk be, ilyen fürdetőket. Ezeket most is szívesen fogadjuk. Azt szoktuk betenni a kutyusoknak fürödni
- tájékoztatott Abai Erika, a Bogáncs Zalaegerszegi Állatvédő Egyesület telepvezetője.
A telepen és ideiglenes befogadóknál mintegy 250 eb tartózkodik. Szabadulásuk kulcsa az örökbefogadás. A már családba fogadható kutyák bemutatása a szervezet honlapján megtekinthető.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg
