
Kultúrával és természetközeli élményekkel töltődhettek a látogatók a magyarföldi Fatemplom Fesztiválon
A Zalai dombság szívében, Magyarföld határában 2010-ben szentelték fel a közösségi összefogással épített templomot. Ezt az összefogást ünnepelik azóta minden évben a Fatemplom Fesztiválon. Világ- és népzenei, jazz- és komolyzenei koncertekkel, szakrális előadásokkal várták a közönséget. Gryllus Dániel, a fesztivál egyik alapítója szerint műfaji gazdagság jellemzi a programokat.
Remek muzsikusok lépnek fel. Itt volt a Csík Zenekar, Ferenczi Györgyék, a Muzsikás, Sebestyén Márta, Szalóki Ági, a Kalákát, magunkat is mondom, és voltak fiatal zenekarok is. Fantasztikus, milyen stílusbeli sokszínűség van! Volt egy Grieg-koncertünk is zalaegerszegi filharmonikusok és Tóth László jóvoltából.
Gryllus Dániel és Lackfi János Itt járt a Földön című, bibliai gondolatokra épülő dalciklusa is elhangzott a fesztiválon. A műsorban közreműködött Becze Gábor nagybőgős és Ferenczi György szájharmonika-művész, aki lelkesen mesélt az előadásról.
Ez valami olyan gyönyörű, hogy én mint szájharmonikás, életemben semmit nem szeretettem annyira játszani, mint ezt. Teljesen máshogy kell játszani, és abban segít nekem, hogy kirángat abból a világból, amiben voltam, és kinyitotta a kaput nekem.
A templomtérben Felismerni egymásban az elrejtett Istenarcot címmel Simon András grafikus műveiből emlékkiállítást láthattak az érdeklődők.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg