III. Múzeumi kerengő - Különleges járművek a gyűjteményben
Bemutatták az út- és vasútépítés történetét, valamint a képzőművészeti alkotásokon megjelenített különleges járműveket. Németh János Kossuth-díjas keramikusművész 1983-as domborművét dr. Kostyál László múzeumigazgató elemezte. A kaposvári székház belső terét díszítő reliefen hintó, mozdony, hajó, tejesautó és egy repülő képe rajzolódik ki.
A pincében a római Borostyánkő-útról szerezhettek ismereteket a résztvevők. Németh Roland régész a zalalövői ásatáson feltárt leletek közül is elhozott néhányat az előadására. Az Elődeink élete című kiállításon a vasút történetét idézte fel Erős Krisztina történész. Mint emlékeztetett, a Zalaegerszeget Zalaszentivánnal összekötő vasútvonal megépítése jelentős előrelépés volt a város életében. Az első, jelképes kapavágást a vitrinben elhelyezett ezüstözött alpakkakapával tették meg.
A kerékpározás a 19-20. századfordulón vált egyre népszerűbbé. A velocipéd egyik példányát a gyűjteményben őrzik. Borbély György ehhez hasonló biciklivel tette meg Párizsba és vissza a 4300 kilométeres utat. Az 1920-as években elődeink már az automobilt és a Mátra motort is igénybe vehették. Ezekről a Múzeumi kerengő utolsó állomásán volt szó.