2024.04.29., hétfő - Péter napja
Remek hangulatú meccsen nyert a ZTE KK a Sopron ellen

2024. március 03., 08:20
Két hetes szünet után hazai pályán kezdte az alapszakasz hajráját a férfi kosárlabda élvonalban a Zalakerámia ZTE KK.

Az ellenfél a Sopron KC volt, akiket remek hangulatú, jó játékot hozó összecsapáson győzött le a ZTE.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 96-71 (22-15, 26-21, 22-23, 26-12)

Zalaegerszeg, 1330 néző. Jv: Goda, Győrffy, Frányó.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 15/3, Szalay, Paige 23/6, Ikpe 3, Tóth Á. 17. Csere: Ostojic 6, Ona Embo 20/3, Csuti 3/3, Keller I. 7/3, Németh Á. 2, Simó, Makkor. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Sopron KC: Nichols 14/6, Griffin 13/3, Mathis 12/6, Scholl, Sidibe 4. Csere: Molnár 8, Gill 8, Csendes 5/3, Meszlényi 5/3, Sitku 2, Polster. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Kipontozódott: Sidibe (31.).

A ZTE KK-ban két új játékos, Tristan Ikpe és Renathan Ona Embo is bemutatkozott. A ZTE jól kapta el a rajtot és hamar előnybe került (10-2). A Sopron nem igazán találta a hazaiak harcos játékának ellenszerét és hamar tíz pont fölé kúszott a különbség (20-9). A folytatásban sem hagyott alább a ZTE csapatának lelkesedése és tartotta megszerzett előnyét. Úgy tűnt a Sopron összerakta játékát és öt pontra felzárkózott, de a negyed hajrájában a hazaiak ismét ellenállhatatlanul játszottak és 48-36-ra megnyerték a félidőt. Az első etapban Tóth, Ona Embo, Paige és Hicks is elérte a 10 pontot.

A nagyszünet után is szervezett és fegyelmezett játékkal folytatta a ZTE KK és nem engedte közel jönni magához a Sopront. A vendégek távoli dobásokkal próbáltak zárkózni, de a ZTE látványos kosarakkal verte vissza a felzárkózást és 70-56-ra ellépett. Keller Iván kapta el a fonalat, dobott egy triplát, majd két indítás után két duplát (77-61). Állva hagyta a Sopront a ZTE a záró negyed elején (83-61), és ez végül döntőnek bizonyult.

A ZTE KK magabiztos és látványos játékkal fontos győzelmet aratott a Sopron ellen.

Fotó: ZTE KK