facebook
Keresés
Pécsett is kikapott a ZTE KK

2024. február 03., 22:15
A férfi kosárlabda NB I 19. fordulójában, Pécsett vendégszerepelt a Zalakerámia ZTE KK.

A zalaiak szerettek volna visszavágni a Magyar Kupában elszenvedett vereségért, de újabb csatát vesztettek.

NKA Universitas Pécs-Zalakerámia ZTE KK 93-81 (27-14, 27-24, 22-26, 17-17)

Pécs, JV: Tóth, Makrai, Fodor

NKA Pécs: Nikolic 12/3, Kovács 11/6, Scherer 3/3, Durmo 14, Manjgafic 27/9, csere: Walker 10, Benke 2, Lados 5/3, Kerpel-Fronius 7, Herger 2. edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 13/6, Csátaljay 5/3, Paige 18/9, Ostojic 12, Tóth 18. csere: Németh 1, Mishula 9/3, Szalay, Keller 5/3, Csuti. edző: Matthias Zollner

Mindkét kispadon új edző mutatkozott be, a pécsieknél Csirke Ferenc, míg a ZTE-nél Matthias Zollner,

Az első negyedben 7-7-ig tudta tartani a lépést ellenfelével a ZTE, majd jöttek a sorozatos hibák és a Pécs tízpontos előnyt szerzett. Ezúttal is a vendégeknek a védekezéssel volt a legnagyobb gondjuk. Emellett támadásban sem hozták az elvárható szintet. A Pécs határozott játékkal ment előre, 27-14-re vezetett. A második negyed elején is folytatódott a ZTE rossz szériája és a hazaiak könnyű kosarakkal és távoli dobásokkal húsz pontra növelték az előnyüket (39-19). A Pécs támadójátéka visszaesett, de túl közel nem engedték a vendégeket, a nagyszünetre pedig 16 pontos vezetéssel mehettek (54-38).

A nagyszünet után összekapták magukat a fiúk és egyre többször sikerült megjátszaniuk a palánk alatt Ostojicsot és Tóth Ádámot. Fokozatosan zárkózott a ZTE és a 23. percben Hicks távolijával hét pontra feljöttek (59-52). Közelebb sajnos nem sikerült zárkózniuk, a hazaiaknak rendezték a sorokat és újra tíz pont fölé növelték a különbséget (76-64).

A záró játékrész kemény csatát hozott. A házigazda hosszú támadásokat vezetett és próbálta távol tartani a vendégeket. A ZTE támadójátéka most is akadozott, így a különbség nem csökkent. A negyed hajrája igazi adok-kapok játékot hozott, hiszen felváltva szereztek kosarat a csapatok. A 37. percben Mishula rázta meg magát és sorozatban szerzett öt pontjával 88-81-re feljött még a ZTE, de Kovács egy duplával megtörte a vendégek lendületét. A ZTE nagy előnyt adott a találkozó elején a Pécsnek és ez kihatott az egész mérkőzésre (93-81).

Szöveg: Jóna István

Fotó: Bálizs Zsuzsa