2024.05.19., vasárnap - Ivó, Milán napja
Öt zalai bajnoki érem

2023. november 05., 10:00
Pécs városa adott otthont a tájékozódási futók idei országos rövidtávú- és sprintváltó bajnokságának. A zalai tájfutókat nagy létszámban a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC sportolói képviselték, szinte minden korosztályban.

Az egyéni verseny selejtezőjét Tettye városrész szintes utcáin rendezték meg, ahonnan a legjobbak jutottak a délutáni döntőkbe, köztük a ZTC 18 míg a Göcsej KFTE 11 versenyzője. A belvárosban rendezett döntőben a legjobb zalai eredményt Müller Sarolta (Göcsej KTFE) érte el, aki a serdülő leányoknál taktikus versenyzéssel bajnoki aranyérmet szerzett. Nagyszerű futással a 118 fős mezőnyben 3. helyen végzett Véber Dominik (TRIÓ Egerszeg ZTC) az újonc fiúknál. A szeniorok között N40-ben Pap Viktória (TRIÓ Egerszeg ZTC) a 2., F50-ben Mitró Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC) és F75-ben Vajda László (TRIÓ Egerszeg ZTC) a 3. helyen ért célba.