2024.05.20., hétfő - Bernát, Felícia napja
Öt dobogós helyezést szereztek Nyíregyházán a zalaegerszegi Boxart Box Klub versenyzői

2023. október 02., 08:45
A Nyíregyházi Box Club Egyesület 2023. szeptember 28-október 1. között tartotta Nyíregyházán az Országos Junior és Ifjúsági Ökölvívó Magyar Bajnokságot, melynek helyszíne a Continental Aréna volt. A városban először rendeztek ilyen sportrendezvényt, melyet Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Honvédelmi Sportszövetség is támogatott.

A népes mezőnyben a zalaegerszegi Boxart Boksz Klub versenyzői is ott voltak és érmekkel tértek haza.

A hölgyek között Szabó Anna Erika és Fülöp Nikoletta rendkívül ügyesen mutatkozott be a legerősebb hazai versenyen. Mindkét lány súlycsoportjában döntőbe verekedte magát, ahol izgalmas mérkőzéseken szereztek értékes második helyezéseket.

A fiúknál Horváth Tamás, Mészáros Mirkó és Kovács Dominik kiváló küzdelmek közepette mutatta meg tudását. Mészáros Mirkó és Kovács Dominik döntőt vívhatott súlycsoportjában, ahol ezúttal a szépen csillogó ezüstérmet akasztották a nyakukba. Horváth Tamás bronzéremmel zárta az országos versenyt.

Fotó: Boxart Box Klub