facebook
Keresés
Nem volt esélye a ZTE KK-nak a Falco ellen

2024. április 27., 22:00
A férfi kosárlabda élvonalban az elődöntő első mérkőzését játszotta szombaton este a címvédő Falco KC és a Zalakerámia ZTE KK.

Az előző kiírásban is ez a két csapat küzdött a döntőért, akkor az első összecsapás szorosabban alakult. Ezúttal nem adott esélyt a zalaiaknak a Szombathely.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 101-63  (31-13, 26-15, 18-20, 26-15)

Szombathely, Jv: Praksch, Goda, Ádám

Falco KC: Pot 18/12, Tanoh Dez 9/3, Benke 19/6, Krivacevic 2, Tiby 7/3, csere: Jordano, Kovács 5/3, Keller A. 6, Barac 2, Perl 19, Pongó  14/12, Verrasztó. edző: Milos Konakov

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 10/9, Szalay 4, Paige 8/3, Ikpe 7/6, Tóth. csere: Keller 2, Németh 18/6, Ona Embo 2, Csátaljay, Ostojic 9, Gyimes, Csuti 3/3. edző: Matthias Zollner

Az első három percben hat hárompontost láthatott a közönség, négy hazai és kettő vendég távolit. A folytatásban a ZTE játéka visszaesett, sem védekezésben, sem támadásban nem hozták az elvárhatót és ezt a házigazda pontokkal büntette. Benke vezérletével hamar húsz pont fölé kúszott a hazai előny (28-7). A második negyed elején összekapták magukat a vendégek, némileg kiegyenlített játék folyt a parketten. A ZTE-ben Németh volt a vezér, de egyedül kevésnek bizonyult a magas fokozaton játszó Falco ellen (57-28).

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a Falco KC tovább ment előre és állandósítani tudták a harminc pont körüli különbséget. A negyed második felében Hicks kapta el a ritmust és hármasaival faragott a hátrányán a ZTE (75-48). A záró negyed elejét megnyomta a Falco KC, a ZTE játéka pedig teljesen szétesett és végül magabiztos játékkal, végig kézbe tartva a mérkőzést, nagy különbséggel nyerték meg az első elődöntőt és 1-0-ra vezetnek a párharcban.

A ZTE KK kedden 18 órától hazai pályán javíthat.

Szöveg: Jóna István

Fotó: Jóna István