facebook
Keresés
Nem bírt a listavezetővel a ZTE FC női csapata

2023. szeptember 13., 07:51
A női labdarúgó NB II. Nyugati csoportjában a 2. fordulóban nehéz ellenféllel találkozott a ZTE FC együttese. A kék-fehérekhez a listavezető Vasas Kubala Akadémia csapata látogatott.

Az első félidőben harcosan játszottak a hazaiak, de ez elmondható volt a fővárosiakról is. A 37. percben a tizenhatos bal sarkától végezhetett el szabadrúgást a ZTE, melyet a hosszú felső sarokba tekert Mezőfi. A játékrész hosszabbításában a lehető legrosszabb pillanatban egyenlített a Vasas (1-1). A fordulás után egy öngóllal vezetést szerzett a vendégcsapat, ami megfogta a hazaiakat. Az 59. percben pedig már kétgólosra nőtt a Vasas előnye. A folytatásban próbált újabb gólt szerezni a ZTE, de a fővárosiak védelme jól zárt, így maradt a kétgólos vereség.

ZTE FC–Vasas Kubala Akadémia 1-3 (1-1)

Zalaegerszeg, 50 néző. Jv: dr. Hegyi.

ZTE FC: Kiss – Nagy, Szegedi (Vitusz), Sopronyi, Hetyei (Király) - Tóth, Hannig (Pupos), Tollár - Kopcsándi, Harsányi, Mezőfi. Edző: Pergel Andrea.

Gólszerzők: Mezőfi, illetve Trunszka, Nagy B. (öngól), Turcsányi.

Fotók: Jóna István