facebook
Keresés
Negyedik helyen zárta a bajnokságot a ZTE KK

2024. május 17., 21:32
A férfi kosárlabda-bajnokság bronzmérkőzésének harmadik összecsapását Székesfehérváron rendezték. Az első félidőben még tartotta magát a ZTE KK, a folytatásban azonban a fehérváriak érvényesítették a hazai pályát és győzelmükkel a harmadik helyen végeztek.

Arconic-Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 109-78 (32-22, 25-21, 30-18, 22-17)

Székesfehérvár, Jv: Földházi, Goda, Ádám

Alba Fehérvár: Chambers 21/12, Kass 7/3, Barnett 17/9, Philmore 23/6, Dickey. Csere: Vojvoda 22/9, Balogh 4, Takács Mi. 4, Fazekas 6, Takács Ma. 2, Kiss, Góbi 3/3. Vezetőedző: Alejando Zubillaga.

Zalakerámia ZTE KK: Ona Embo 16/3, Szalay 1, Paige 12/6, Ikpe 8, Tóth Á. 13/3.  Csere: Németh, Keller I. 14/6, Csuti 6, Csátaljay 2, Gyimes 4, Makkos 2. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Kipontozódott: Dickey (29.)

A két légiósa, Ostojic és Hicks nélkül pályára lépő ZTE KK jól kezdte a találkozót és Tóth és Ikpe kosaraival szereztek előnyt. A 4. perc elején Paige hármasával 9-14-re vezettek, de  gyorsan elfogyott az előny és 12-0-s rohanással fordított az Alba (21-14). A 6. perc elején Ikpe szakította meg a hazaiak jó sorozatát. Keller és Vojvoda váltott hárompontost, majd Ikpe pontjaival két pontra visszajött a ZTE (24-22). A játékrész végén Vojvoda és Philmore kosaraival tízpontos előnyt szerzett a Fehérvár (32-22). A második negyed elején Tóth és Ona Embo kosaraival tartotta magát a vendégcsapat (36-28). Chambers és Barnett tripláival mozdult előre az Alba, amit Paige kosaraival ellensúlyozott a ZTE (44-34). A félidő vége a hazaiaké volt és 14 ponttal jártak a ZTE  előtt a nagyszünetben (57-43).

A harmadik negyed elejét megnyomta az Alba, két perc alatt három triplát és egy duplát szerezve már húsz ponttal vezettek (68-48). Keller és Ona Embo pontjaival ment előre a ZTE, de a remekül triplázó hazaiakat nem igazán tudták megállítani. A negyed végére 26 pontos hátrányban volt a zalai alakulat (87-61). Beragadtak a vendégek a negyedik játékrész elején és a 8-0-s hazai sorozatot Gyimes Áron közelije állította meg (95-63). A folytatásban mindkét oldalon a fiatalok is több időt kaptak a vezetőedzőktől, hiszen a találkozó már eldőlt. A Fehérvár a negyed felénél átlépte a 100 pontot is. A vége 109-78-as hazai győzelem, ami azt jelenti, hogy a 2023/2024-es bajnoki szezonban a bronzérmet az Alba Fehérvár szerezte meg, a Zalakerámia ZTE KK pedig a negyedik helyen végzett.

Matthias Zollner:

Nem kérdés, hogy a három mérkőzés után teljesen megérdemelt az Alba sikere és gratulálok nekik. Amikor átvettem idény közben a csapatot, a 11. helyen állt, végül a 4. helyen zárta a bajnokságot. Nehéz jelenleg azt mondani, hogy ez siker, főleg az elmúlt hat meccs után, de lenyeljük a keserű pirulát és pár nap múlva már remélem, sikerként értékeljük a szereplésünket.

Szöveg: Jóna István

Fotó: Jóna István