2024.05.15., szerda - Zsófia, Szonja napja
Nagy küzdelemben nyert a ZTE KK

2023. november 03., 21:45
A férfi kosárlabda NB I 6. fordulójában az újonc NKA Universitas Pécs együttesét fogadta a Zalakerámia ZTE KK. A vendégek végig harcosan játszottak, a hazaiaknak nagy energiákat kellett mozgósítaniuk, hogy megnyerjék a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK-NKA Universitas Pécs 80-78 (20-25, 25-21, 17-19, 18-13)

Zalaegerszeg, 1350 néző. Jv: Goda, Nagy, Fodor

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/3, Csátaljay 5/3, Green 11/3, Ostojic 5, Tóth 17, csere: Keller 6/6, Csuti 3/3, Németh 2, Mishula 10/3, Simó, Lekunas 4, edző: Lubomir Ruzicka

NKA Pécs: Kerpel-Fronius 7/3, Luzaic 15/9, Durmo 17/9, Benke 5/3, Herger 2, csere: Meleg 30/12, Scherer 2, Rátgéber, Lados. edző: Goran Tadic

Mindkét együttes harcos, lendületes játékkal próbálkozott, de nehezen találtak célba a dobásaik.

A vendégeknél a bosnyák Durmo kapta el a fonalat és 13 pontot szerzett, ami megegyezett csapata pontjaival (7-13). Nem annyira ízlett a ZTE-nek a Pécs kemény, letámadásos védekezése, melynek ellenszerét nem igazán találták. A 7. percben Lekunas kosarával egy pontra feljött a házigazda, de a negyed végén a pontosabban játszó vendégek örülhettek a vezetésnek (20-25).

Csuti Kornél triplával nyitotta a második negyedet, majd nem sokkal később Keller távolijával és Hicks duplájával zárkózott a ZTE (28-30). Úgy tűnt a hazaiak kezükbe veszik az irányítást, de a vendégek távoli dobásait nem tudták kivédeni. A 19. percbe fordulva Lekunas szerzett látványos cselek után kosarat és egyenlített (41-41). A negyed végén Meleg pontjaival, öttel vezetett a vendégcsapat, amit Ostojic büntetője és Mishula távolija csökkentett egy pontra (45-46).

A nagyszünet után is folytatódott a kemény küzdelem. A 23. percben időt is kellett kérni Lubomir Ruzickának, mert hét ponttal ellépett a Pécs (47-54). Használt a rövid szünet és szorított a ZTE a védekezésén és így a támadásaik is ritmust kaptak (51-54). A 27. perc elején Ostojic közelijével és Mishula estében szerzett kosarával fordítottak a hazaiak. A negyed hajrájában mégis a vendégek jártak előrébb (62-65).

A közönség támogatásával a 33. percben Tóth Ádám közelijével átvette a vezetést, majd Hicks ziccerével távolodott a ZTE (68-65). Nagy volt a küzdelem a parketten, minden labdáért komoly csata folyt a palánkok alatt. Az utolsó három percbe Keller távolijával és nyolcpontos vezetéssel ment bele a házigazda (78-70). A vendégek legjobbja Meleg és Benke kosaraival visszajött a meccsbe a Pécs és 26 másodperccel a vége előtt Luzaic büntetőivel ki is egyenlítettek (78-78). Egy támadóidő maradt, hogy megnyerje a mérkőzést a ZTE KK és 3.3 másodperccel az idő lejárta előtt Green tette vissza Hicks kimaradt középtávoliját, vezetéshez juttatva a hazaiakat (80-78). A pécsiek utolsó kísérlete kimaradt, így a ZTE nagyot küzdve megnyerte a mérkőzést.

Fotók: Jóna István