2024.05.20., hétfő - Bernát, Felícia napja
Lány labdarúgás diákolimpia döntőt rendeztek Zalaegerszegen

2024. május 07., 09:19
A zalaegerszegi Városi Ifjúsági és Sportcentrumban, négy pályán rendezték az idei III-IV. korcsoportos lány labdarúgó diákolimpiai döntőt, melyen az ország legjobb húsz csapata versengett a dobogós helyekért. Zala vármegyét a nagykanizsai Hevesi Sándor Általános Iskola csapata képviselte.

Az idei kiírásban 271 csapat nevezett és a vármegyei bajnokok Zalaegerszegen szerepeltek a döntőben. A pénteki megnyitót követően szombaton a csoportmérkőzéseket, míg vasárnap már a helyosztókat rendezték.

A lányoknál hatalmas fölényben játszott a végső győztes Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola, amely a csoportmérkőzéseken 36 gólt lőtt és egyet sem kapott, a döntőbe jutásért pedig 13:0-ra nyert. A gólaránya a torna végén pedig 58 rúgott, 2 kapott gól lett. A döntőt játszó két csapat egy-egy játékosa 18-18 gólt lőve lett gólkirálynő. A nagykanizsai Hevesi Sándor Általános Iskola együttese a hatodik helyet szerezte meg.