2024.05.19., vasárnap - Ivó, Milán napja
Küzdelmes mérkőzésen nyert a ZTE NKK

2024. május 06., 09:30
Az Amatőr NB I 9-16. helyért folytatott rájátszásának harmadik körében a fővárosi Törekvés SE volt  a ZTE NKK ellenfele.  Változatos, küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség, melyet végül jól hajrázva a ZTE NKK nyert meg.

ZTE NKK - Törekvés SE 78-65 (13-20, 20-11, 26-17, 19-17)

Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Propszt, Kovács

ZTE NKK: Kovács 23/9, Óházy 11/3, Szórád 5/3, Ács 15/3, Jurkó 3/3, csere: Horváth Fru. 18, Szakonyi-nagy 3/3, Kocsári. edző: Rózsás Gábor

Törekvés: Strbik 13, Darázsi 16/9, Dobos 9, Fábián 6, Mohos 10, csere: Ciucio 2, Szilvási 2, Ferenczi, Tánczos 7. edző: Beliczay Zsolt

A vendégek kapták el jobban a ritmust a találkozó elején és 3 perc elteltével 10-1-re vezettek. Lassan ébredtek a hazaiak, de nem tudták utolérni ellenfelüket (13-20). A második negyedet lendületes játékkal kezdte a ZTE NKK és a 15. percben kiegyenlítettek (24-24). A félidő hajrájában hárompontosokkal tartotta meg előnyét a házigazda (33-31).

A nagyszünet után felváltva szereztek kosarat a csapatok és váltogatták is a vezetést. A 25. percben Horváth és Kovács pontjaival ragadta magához a kezdeményezést a ZTE NKK és 11-2-es futással, tíz pont fölé növelték a különbséget (59-48). A záró negyed elején megint beragadtak a zalaiak és a fővárosiak 11-0-s futással kiegyenlítettek (59-59). Úgy tűnt a felzárkózással ki is adtak magukból mindent a vendégek, hiszen 15-2-es sorozattal ismét ellépett a ZTE  NKK és végül megnyerte a mérkőzést (78-65).

Rózsás Gábor:

Finoman fogalmazva sem volt ez egy közönségcsalogató mérkőzés. Egyik fél részéről sem volt azonban hiány a küzdésben, ez viszont egyértelműen rányomta a bélyegét a színvonalra ezen a fülledt, tavaszi estén. Érződik erősen a szezon vége mindenkin, de úgy gondolom, hogy ezzel az újabb, hazai győzelemmel inkább félig tele van a pohár. Nincs könnyű mérkőzés ebben a bajnokságban, ez ma is beigazolódott. Az, hogy ilyen - finoman fogalmazva - gyengébb játékkal 13 ponttal győzni tudtunk, az egyértelműen pozitívum. Gratulálok a csapatomnak ehhez és köszönöm a szurkolóknak a támogatást!

Fotók: Jóna István