2026.06.27., szombat - László napja
facebook
Keresés
Bencik Ingatlan
Kilenc aranyéremmel zárták a szezont a Zalaegerszegi Birkózó SE legfiatalabbjai
2026. június 27., 08:24 - 0. x 00., 00:00

Kilenc aranyéremmel zárták a szezont a Zalaegerszegi Birkózó SE legfiatalabbjai

Szerző: Jóna István
2026. június 27., 08:24
Remek eredményekkel búcsúztatta a 2025/26-os idény első félévét a Zalaegerszegi Birkózó Sport Egyesület utánpótlása. A körmendi grundbirkózó-versenyen a klub legfiatalabb versenyzői összesen 17 érmet szereztek, köztük kilenc aranyat.

A félév utolsó megmérettetésén több zalaegerszegi gyermek életében ez jelentette az első versenyélményt. A grundbirkózás szabályai szerint lebonyolított viadalon a ZBSE fiataljai magabiztos teljesítményt nyújtottak, amit az éremtáblázat is jól tükröz.

A dobogó legfelső fokára állhatott Csatlós Ábel, Baumann Viktor, Molnár Ábel, Balogh Medox, Dulka Dominik, Tamics Noel, Tamics Hunor, Németh Benett és Lóki Levente.

Ezüstérmet szerzett Miklós Levente és Léránt Attila, míg bronzérmesként zárt Kutasi Alex, Paksa Bálint, Egri-Nyári Norbert Joel, Kőrösi Kevin és Szekér Erik.

A fiatal birkózók felkészítését Gerencsér Zoltán és Tornyos Dorina irányította, akik tanítványaikkal eredményes félévet zártak Körmenden.

Fotó: ZBSE