facebook
Keresés
Idegenben szerzett három pontot a ZTE FC

2024. május 09., 09:30
Az NB III Északnyugati csoportjában a kiesés ellen küzdő zalaiak a Balatonfüred vendégeként szerepeltek.

A hazaiak kispadján a ZTE egykori labdarúgója majd edzője, Preisinger Sándor ült.

Balatonfüredi FC - ZTE FC II 1-2 (1-1)

Balatonfüred, 200 néző, Jv: Dédesi Mátyás

ZTE FC: Senkó – Kozári, Dóczi, Bodrogi - Lengyel, Boros (Zsiga), Mulasics (Baloteli), Balabás (Dobos B. ), Wolf - Molnár K. (Kapus), Kámi. Vezetőedző: Koller Zoltán.

Gólszerzők:  Nagy R. (14.) illetve Balabás (23.), Bodrogi (96.).

Kiállítás: Major Sz. (89.), Preisinger Sándor (vezetőedző, 97.).

Esélyeshez méltóan kezdtek a hazaiak és a 14. percben Nagy vette be Senkó Zsombor kapuját (1-0). A zalai fiatalok nagy lendülettel és akarással játszottak, és a 23. percben Balabás találatával kiegyenlítettek (1-1). A második félidő is nagy csatát hozott, mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek. Az utolsó percben emberelőnybe kerültek a zalaiak és a hosszabbítás hatodik percében Bodrogi góljával megszerezte a három pontot a ZTE.  A gól utáni percekben a játékvezető a hazaiak trénerének, Preisinger Sándornak is piros lapot mutatott.

Szöveg: Jóna István

Fotó: Jóna István