2024.07.27., szombat - Olga, Liliána napja
Idegenben is legyőzte a Törekvés együttesét a ZTE NKK

2024. május 13., 10:40
A női Amatőr NB I 9-16. helyért folytatott rájátszás harmadik körében a Törekvés SE ellen idegenben lépett pályára a ZTE NKK.

A visszavágó is hasonlóan alakult, mint az első mérkőzés, de sokkal stabilabban játszott a vendégcsapat és kevesebb hullámvölgy volt a játékukban.

Törekvés SE - ZTE NKK 67-71 (19-16, 10-18, 24-15, 14-21)

Budapest, Jv: Bagi, Hargitai

Törekvés SE: Darázsi 15/3, Mohos 14/6, Dobos 15/3, Strbik 4, Tánczos 10, csere: Fábián 2, Ciució 3/3, Stelczer 4,  edző: Beliczay Zsolt

ZTE NKK: Kovács 16/6, Óházy 9/3, Szórád 8/3, Ács 15/9, Jurkó 8, csere:  Horváth Fru. 15, Szakonyi-Nagy, Kiss, Sonkoly, Péterfi, Bartáky, Kocsárdi. edző: Rózsás Gábor

Hármaspárbajjal kezdődött a találkozó, Szórád, Dobos, majd Kovács szerzett távolit (3-6). A hazai csapat 10-10-nél érte utol a zalaiakat, majd a negyed végét megnyomva került előnybe a házigazda (19-16). A második negyed lassan indult zalai szempontból, a folytatásban viszont az történt, amit szerettek volna. 21-16-os hazai előnynél sorra jó megoldásokat választottak a lányok és a negyed felénél már ötpontos előnyben voltak (21-26). Az időkérés sem tudta kizökkenteni a ZTE NKK-t és a 17. percben már tíz pont fölé növelték az előnyüket (23-34). A félidő hajrájában összekapták magukat és faragtak a hátrányukon (29-34).

A nagyszünet után Kovács pontjaival tartotta előnyét a ZTE (31-39). Harcosabban és keményebben játszottak a hazaiak és a negyed felénél kiegyenlített a Törekvés (41-41). A negyed vége a fővárosiaké volt és Ciucio és Darázsi kosaraival fordítottak (53-49). Nagy lendülettel kezdték a vendégek a záró negyedet és Horváth duplájával, majd Ács távolijával a 32. percben fordítottak (53-54). Egymás hibáiból építkeztek a csapatok. A hajrában Ács Alexandra vitte hátán a zalai csapatot és a végjátékra tízpontos előnnyel mehettek. A végére a különbség ugyan csökkent, de a mérkőzést és a párharcot a ZTE NKK nyerte.

Összességében a ZTE NKK kettős győzelmet aratott, 149-132-es kosárarányban megnyerve a párharcot. A következő körben a Nyíregyháza – PVSK U23 párharc győztesével játszik Rózsás Gábor együttese.

Rózsás Gábor:

Az elmúlt két hétben sajnos alig tudtunk edzeni, de nyilván egy ilyen fiatal, amatőr csapat esetében ez többször is előfordul egy szezonban az élet egyéb, fontos dolgai miatt. Ballagás, érettségi, szerintem nem is kell részletezni, hogy fontos, meghatározó dolgok ezek egy fiatal életében. Az egész párharcra nyilván kihatottak ezek a dolgok, feszültek voltak a játékosok, de mindenki küzdött becsülettel. Nekem ez a legfontosabb. Az, hogy kettős győzelemmel, sikerrel vívtunk meg közben egy rájátszás párharcot, az csak hab a tortán. Gratulálok a csapatunknak, igazán megérdemelték a szezon egészét tekintve!

Fotó: Jóna István